Se záchranou mývala uvězněného ve světlíku pomáhali i hasiči. Šelma ošetřovatelům vzápětí utekla

Domácí Domácí
1. 11. 2017 14:11
Strážníci společně s odchytovou službou ve středu ráno na Praze 6 odchytili mývala severního. Ten byl uvězněn v těžko přístupném světlíku. Proto u jeho odchytu museli asistovat i hasiči. "Díky spolupráci složek Integrovaného záchranného systému byl po 15 minutách mýval vyproštěn a převezen do Útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech," upřesnila tisková mluvčí městské policie Irena Seifertové. Veterináři poté konstatovali, že je zvíře v dobrém zdravotním stavu. Mýval ošetřovatelům ale utekl i v útulku. "Naštěstí byl ihned odchycen a vrácen do bezpečí," uzavřela Seifertová.
Odchycený medvídek mýval.
Odchycený medvídek mýval. | Foto: MP hl. města Prahy
 

Právě se děje

před 8 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy