reklama
 
 

Řidiči mohou na webu zjistit, jak jsou na tom s body

18. 10. 2007
Pražský magistrát spustil aplikaci Vím, jak řídím

Praha - Magistrát hlavního města Prahy dal řidičům možnost kontrolovat počet nasbíraných trestných bodů za přestupky na internetu. 

Otevřel dnes službu nazvanou Vím, jak řídím, kterou lze najít na portálu www.praha.eu. Pro vstup do databáze je nutná elektronická karta Opencard.

Náměstek primátora Rudolf Blažek tvrdí, že informace o evidovaných přestupcích jsou nesmírně důležité, protože s nimi může mít bodový systém i preventivní účinek 

"Vím, jak řídím" jako prevence

"V nové aplikaci řidiči okamžitě zjistí, z jakých přestupků jsou podezřelí, a jaké sankce jim za to hrozí. S vědomím, že mají na svědomí nějaký dopravní přestupek, jsou potom na silnicích většinou disciplinovanější. Novou službu pražského magistrátu proto chápeme především jako zkvalitnění celého systému prevence v dopravě," uvedl Blažek.

Aplikace však zobrazuje pouze takzvané podezření ze spáchání přestupku a počet přidělených bodů, které lze za daný přestupek očekávat. Nejedná se tedy o uzavřené případy a následně přidělené body.

Opencard - nutná podmínka

Karta Opencard, která je pro přístup k nové službě nutná, nabízí kromě vstupu do aplikace "Vím, jak řídím" i možnost platit u parkovacích automatů nebo nahrazuje průkaz do Městské knihovny.

Magistrát předpokládá, že by ji mohla využívat většina Pražanů například k předplácení MHD nebo rezervaci vstupenek do kulturních či sportovních zařízení.

Žádost o kartu lze vyřídit v paláci Adria v Jungmannově ulici. K reigstraci přístupu do aplikace "Vím, jak řídím" na přepážce č. 58 ve Škodově paláci je nutné předložit občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz).  

"Jde o první aplikaci, která používá bezpečnou elektronickou komunikaci s využitím Opencard," vysvětlil Blažek. "Vše jsme řádně projednali i s Úřadem na ochranu osobních údajů, který náš postup i systém schválil."

autor: vk | 18. 10. 2007

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama