Drama v Brně: off-road zapadl na novém tramvajovém pásu, když chtěl ujet z kolony

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
3. 9. 2020 15:41
Zdroj foto: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje Zdroj foto: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
Zřejmě nervy na pochodu měl v úterý dopoledne řidič v brněnských Nových sadech. Hustý provoz ho přiměl pokusit se přejet tramvajový pás. Ani s terénním autem se mu ale nepodařilo před přijíždějící tramvají vyjet na obrubník. Po chvilce zoufalé snahy nakonec se zablácenými koly odjel. Za poničení nového travnatého koberce dostane pokutu.
Zřejmě nervy na pochodu měl v úterý dopoledne řidič v brněnských Nových sadech. Hustý provoz ho přiměl pokusit se přejet tramvajový pás. | Video: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Řidič terénního vozu se chtěl otočit do protisměru a vzal to přes čerstvě zrekonstruovaný tramvajový pás s travnatou plochou. Na něm s offroadem nečekaně zapadl.

"Vyjet se mu povedlo až po několika marných pokusech a z místa navíc pohotově ujel. Řidič tak má nyní na svědomí více než padesátitisícovou škodu, a to především na poničeném travnatém koberci a pod ním uloženém zavlažovacím zařízením," uvedl mluvčí jihomoravské policie Petr Vala. 

Policistům se podařilo majitele vozu bleskově vypátrat. Klíčovou roli při hledání sehráli především duchapřítomní svědci a zajištěný kamerový záznam z tramvaje.

Hrozí mu až několikatisícová pokuta.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy