Řidič autobusu nadýchal přes tři promile, vezl více než 20 lidí. Případ řeší policie

ČTK ČTK
11. 1. 2023 14:41
Řidič autobusu na Břeclavsku policistům nadýchal 3,33 promile alkoholu, vezl více než 20 lidí. Případem se policie zabývá pro ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyzvala také cestující a další svědky, aby se jí přihlásili.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Policisté dostali oznámení od Zdravotnické záchranné služby o řidiči autobusu v úterý odpoledne. Záchranáři k němu vyjížděli s tím, že má vážné zdravotní komplikace. "Zdravotníci záhy pojali podezření, že řidič má sice komplikace, ovšem způsobené požitím alkoholu. Přivolaná policejní hlídka pak s údivem hleděla na displej přístroje, který zobrazil hodnotu 3,33 promile alkoholu," popsal mluvčí policie Pavel Šváb.

Řidič autobusu, který vezl více než 20 lidí, doznal podle mluvčího požití půl litru rumu a půl litru vodky v ranních hodinách. Policie se případem zabývá. "Prosíme všechny cestující, pokud doposud nebyli s policií v kontaktu, kteří cestovali na lince 551 spojem z Velkých Pavlovic (13:09) do Bořetic cca 13:30, aby se přihlásili policistům cestou linky 158. Pokud by autobus ohrozil i ostatní řidiče na trase, uvítáme i tato svědectví, případně záznamy z palubních kamer," uvedl mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravu na silnicích komplikuje v Česku sníh a vítr

Dopravu na některých místech republiky komplikují sněhové přeháňky, kvůli silnému větru se tvoří sněhové jazyky, podobně tomu bylo v pondělí. Problémy se sjízdností mají řidiči zejména na Vysočině, kde se stalo několik nehod. Kamiony v kopcích nemohou vyjet, stojí například v mohelnickém kopci v Olomouckém kraji.

V Libereckém kraji zůstává pro kamiony zavřená silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a také dvě silnice na Liberecku. V Orlických horách je zavřená silnice z Šerlichu do Orlického Záhoří. Na horách dnes meteorologové čekají trvalejší sněžení se silným větrem, který by mohl na silnicích tvořit sněhové jazyky a závěje.

Silný vítr zastavil i provoz horního úseky lanovky na Sněžku, kterou opět zasáhl vítr o síle orkánu, měl rychlost přes 133 kilometrů za hodinu. Silný vítr na hřebenech Krkonoš má být celý den.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Juventus se odvolal proti odpočtu bodů k tribunálu Italského olympijského výboru

Fotbalový Juventus se odvolal k nejvyššímu sportovnímu soudu při Italském olympijském výboru proti odpočtu 15 ligových bodů za falšování účetnictví. Turínský klub o tom informoval na webu.

Tribunál italského svazu "Starou dámu" před dvěma týdny potrestal za to, že její vedení si v letech 2018 až 2020 z přestupů fotbalistů bralo protiprávní provize a investorům vykazovalo falešné zisky.

Další zprávy