Ředitel Janeček přijde o část mzdy, rozhodla Rada ČT

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 2. 2011 14:46
Šéf veřejnoprávní televize přijde měsíčně o 13 680 korun
Jiří Janeček
Jiří Janeček | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Rada České televize snížila na následující tři měsíce, tedy od února do dubna, generálnímu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi pohyblivou část mzdy o 20 procent.

Šéf veřejnoprávní televize tak přijde měsíčně o 13 680 korun.

Důvodem je, že nedostatečně komunikuje s radou. Rada ČT o tom informovala na středečním zasedání.

O snížení odměn rada rozhodla na základě svého usnesení ze zasedání, které se uskutečnilo v říjnu v Ostravě. Na něm vyslovila znepokojení nad selháním Janečka při komunikaci a informování o veřejných zakázkách České televize.

Konkrétně se tehdy radním nelíbilo výběrové řízení na výběr a správu televizních poplatků, které zároveň pozastavili.

"Problém byl v tom, že se informace o zakázce nejdříve objevily v novinách s negativními konotacemi, a až dodatečně se vysvětluje, jak to bylo myšleno," uvedl na ostravském zasedání předseda Rady ČT Jiří Baumruk.

Výběrové řízení na správu televizních poplatků nakonec ČT na pokyn rady zrušila. Janeček také vydal v prosinci nový pokyn pro zadávání veřejných zakázek.

Pohyblivá část mzdy Jiřího Janečka může dosáhnout až 68 400 Kč, pevná část mzdy je 156 750 korun. Na svém zasedání 15. prosince již Rada ČT schválila snížení Janečkovy mzdy pro letošní rok o pět procent.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy