Projekt Chytré Česko získal cenu EDUina Media 2020, odlišuje se záběrem i dostupností

Domácí Domácí
Aktualizováno 1. 12. 2020 9:32
Porota ceny EDUina Media udělila mimořádné ocenění projektu Chytré Česko z vydavatelství Economia. Dlouhodobý speciál Aktuálně.cz, Hospodářských novin a Nadace České spořitelny se věnuje popisu stavu českého školství i největších výzev, před kterými stojí. Hledá zároveň možná řešení palčivých problémů českého školního systému a nabízí příklady dobré praxe.
Zuzana Hronová a Nikita Poljakov
Zuzana Hronová a Nikita Poljakov | Foto: Eduína

Za projektem stojí redaktoři vydavatelství Economia Zuzana Hronová a Nikita Poljakov. Porota na jejich projektu ocenila především kontinuitu, systematičnost a šíři záběru. Důležité jí přišlo také pokrytí všech stránek a cílových skupin vzdělávání a vzdělávací politiky.

"Na projektu Chytré Česko si ceníme i toho, že jde dnes o portál, kde jsou k dispozici už desítky textů využitelných pro informování a orientaci jak učitelů, tak rodičů v tématu vzdělávací reformy a proměny školství. Právě ona dlouhodobost a dostupnost je výraznou kvalitou projektu, jíž se odlišuje od běžného mediálního provozu," uvedla tisková mluvčí EDUin Pavla Lioliasová.

Vedle ceny pro novináře udělovalo EDUin také ceny projektům, které pomohly ve smysluplném vzdělávání během uzavření škol z důvodů pandemie. Ať už šlo o doučování žáků, hlídání dětí zaměstnanců nemocnic nebo popularizaci vědy v rámci on-line vysílání. EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se ve školství a vzdělávání děje.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Hotely a kempy ubytovaly v 1. čtvrtletí meziročně o 91 procent méně hostů

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se v 1. čtvrtletí ubytovalo 282 000 lidí, meziročně o 91,1 procenta méně. Kvůli koronaviru ubylo i noclehů, a to o 88,2 procenta. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Střety mezi policií a Palestinci v Jeruzalémě si vyžádaly desítky zraněných

Izraelská policie se v pondělí opět střetla u mešity Al-Aksá v Jeruzalémě s palestinskými věřícími. Podle zpravodaje agentury AFP je na místě mnoho zraněných, podle palestinských zdrojů jde o desítky lidí.

Policisté proti Palestincům podle agentury AP použili slzný plyn a zábleskové granáty. Palestinci na policisty házeli kameny a další předměty.

Podle sdělení policie Palestinci z komplexu mešity Al-Aksá házeli kameny na přilehlou silnici. Podle Palestinců strážnici do komplexu mešity hodili zábleskové granáty a desítky lidí utrpěly zranění.

Na místě je podle AFP mnoho zraněných a městem se rozléhá houkání sirén. Policie podle agentury při zásahu použila pogumované projektily.

Dnes Izrael slaví svátek Den Jeruzaléma, který připomíná obsazení východní části města Izraelem za šestidenní války v roce 1967. Izrael připojil východní Jeruzalém ke zbytku města a celé jej nyní označuje za svou metropoli. Je to v rozporu s mezinárodním právem a Palestinci stále chtějí, aby byl východní Jeruzalém hlavním městem jejich budoucího státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy