Proces roku: Rathovy šance jsou minimální

Sabina Slonková
6. 8. 2013 18:20
Nasvědčují tomu stovky stránek z vyšetřovacího spisu, které redakce nastudovala.
Foto: Ludvík Hradilek

Analýza Insideru - David Rath měl vážně pech. Kdyby ho policie loni v květnu nezatkla se sedmi miliony korun v ruce, horko těžko by ho úřady vůbec mohly vsadit do vazby, natož tuto středu poslat k soudu.

Ani několikaměsíční vyšetřování totiž nepřineslo jasné důkazy, že někdejší středočeský hejtman a zlý muž sociální demokracie bral peníze za to, že osobně manipuloval či ovlivňoval předražené krajské zakázky. Klíčová otázka, co tedy vlastně David Rath konkrétně v konkrétních zakázkách provedl, tak zůstala nezodpovězena.

I přesto si ale Insider dovolí prorokovat, že šance Davida Ratha na osvobozující rozsudek jsou minimální. Nasvědčují tomu stovky stránek z vyšetřovacího spisu, které redakce důkladně nastudovala.

Kromě již zmiňovaných sedmi milionů v krabici od vína jsou tu především hodiny a hodiny odposlechů, na nichž policie zachytila půl roku života vrcholného politika a jeho blízkých spolupracovníků Kateřiny Pancové a Petra Kotta.

Ani štěnice sice nezaznamenaly, že by hejtman Rath osobně zasáhl do nějakých tendrů, do předávky peněz už ale ano. Stejně tak je z odposlechnutých rozhovorů nadevší pochybnost zřejmé, že jde o peníze za zakázky...

Přečtěte si v placeném deníku Insider celou analýzu Sabiny Slonkové: Co má obžaloba v ruce a jaké důkazy hrají proti Davidu Rathovi?

Detailní popis případu Davida Ratha, včetně exkluzivních dokumentů, si můžete prostudovat v knize autorky předchozího článku Sabiny Slonkové. Kniha "Spis Rath" zachycuje autentické dialogy, fakta i situace ze šesti měsíců pracovního i osobního života vrcholného politika, které až dosud byly a měly nadále zůstat našemu zraku skryty. Objednat si ji můžete na tomto odkaze.

 

Právě se děje

Další zprávy