reklama
 
 

Přichází teplé letní počasí s přeháňkami. Po víkendu mohou teploty atakovat třicítku

30. 5. 2019 9:40
Následující dny budou ve znameních letní teplot. Od pátku k nám totiž bude proudit teplý vzduch z jihovýchodu, který přinese teploty kolem 25 stupňům. Nejtepleji bude v pondělí, kdy rtuť teploměru vystoupá až k 29 stupňům, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek bude převážně polojasno, postupně se na východě obloha zatáhne a přinese ojedinělý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty vyšplhají podle meteorologů na 16 až 20 stupňů, na východě naměří pouze kolem 14 stupňů. Na horách se budou teploty pohybovat kolem 11 stupňů. Nejchladněji bude v Beskydech, kde se teploty dostanou pouze na 7 stupňů.

pátek bude v Čechách oblačno a místy se vyskytnou přeháňky. Ty se mohou ještě ojediněle objevit i na východě území. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 19 a 23 stupni.

O víkendu meteorologové slibují letní teploty. Sobota přinese polojasnou až oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami a bouřkami. Teploty vystoupají až k hodnotám mezi 21 až 25 stupni.

Jasná až polojasná obloha nás čeká v neděli. Během dne se při přechodně zvětšené oblačnosti mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru naměří 24 až 28 stupňů.

Pondělí přinese jasno až polojasno. Během dne při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou opět objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 25 až 29 stupňů.

Další dny pracovního týdne přinesou oblačnou oblohu, přechodně ale bude polojasno až skoro jasno. Od západu budou přicházet přeháňky nebo občasný déšť, místy i bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 20 a 25 stupni, zpočátku mohou vystoupit ještě k 27 stupňům.

autor: Domácí | 30. 5. 2019 9:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama