Přichází teplé letní počasí s přeháňkami. Po víkendu mohou teploty atakovat třicítku

Domácí Domácí
30. 5. 2019 9:40
Následující dny budou ve znameních letní teplot. Od pátku k nám totiž bude proudit teplý vzduch z jihovýchodu, který přinese teploty kolem 25 stupňům. Nejtepleji bude v pondělí, kdy rtuť teploměru vystoupá až k 29 stupňům, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ve čtvrtek bude převážně polojasno, postupně se na východě obloha zatáhne a přinese ojedinělý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty vyšplhají podle meteorologů na 16 až 20 stupňů, na východě naměří pouze kolem 14 stupňů. Na horách se budou teploty pohybovat kolem 11 stupňů. Nejchladněji bude v Beskydech, kde se teploty dostanou pouze na 7 stupňů.

pátek bude v Čechách oblačno a místy se vyskytnou přeháňky. Ty se mohou ještě ojediněle objevit i na východě území. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 19 a 23 stupni.

O víkendu meteorologové slibují letní teploty. Sobota přinese polojasnou až oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami a bouřkami. Teploty vystoupají až k hodnotám mezi 21 až 25 stupni.

Jasná až polojasná obloha nás čeká v neděli. Během dne se při přechodně zvětšené oblačnosti mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru naměří 24 až 28 stupňů.

Pondělí přinese jasno až polojasno. Během dne při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou opět objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 25 až 29 stupňů.

Další dny pracovního týdne přinesou oblačnou oblohu, přechodně ale bude polojasno až skoro jasno. Od západu budou přicházet přeháňky nebo občasný déšť, místy i bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 20 a 25 stupni, zpočátku mohou vystoupit ještě k 27 stupňům.

 

Právě se děje

před 29 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Jaderný program KLDR může zavřít dveře k jednání o míru, varovaly USA

Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru. Na schůzi Rady bezpečnosti OSN to ve středu v New Yorku prohlásila stálá představitelka USA Kelly Craftová. Spojené státy jsou podle ní připraveny "projevit pružnost" a souběžně s KLDR jsou odhodlány podniknout konkrétní kroky k dohodě.

Washington věří, že Pchjongjang zastaví další nepřátelství, zdrží se hrozeb a zapojí se do hledání cesty k dohodě. Pokud ne, budou Spojené státy podle toho jednat, řekla Craftová. 

Čínský zástupce Čang Ťün nicméně označil za zcela nezbytné, aby Rada bezpečnosti uvolnila sankce, které na KLDR uvalila po raketových a jaderných testech Pchjongjangu. To by podle něj vedlo k "dramatickému zvratu" zatím bezvýchodné situace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy