Silné deště v Česku pokračují, hrozí další povodně. Slábnout začnou až v úterý večer

ČTK ČTK
27. 5. 2019 23:30
Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně. Informoval o tom v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

"V noci na úterý a v úterý přes den se v oblasti jižních Čech, Českomoravské vrchoviny, východních, severovýchodních a severních Čech a Jeseníků vyskytnou vydatné srážky. Místy naprší 30 až 60 milimetrů (30 až 60 litrů na metr čtvereční, v Jeseníkách, Krkonoších a na Šumavě výjimečně kolem 70 milimetrů," oznámil ČHMÚ. V Jeseníkách a na Českomoravské vrchovině se navíc v úterý přes den přechodně objeví bouřky se silnějšími dešti.

Během úterního večera už bude zřejmě déšť na většině míst slábnout. Na jihu Čech ale čekají meteorologové oslabení srážek až ve středu ráno.

Výstraha před vydatnými dešti platí pro Pardubický a Liberecký kraj, většinu Královéhradeckého kraje a části Vysočiny a Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje do úterních 22:00 a pro Klatovsko a celý Jihočeský kraj až do středečních 06:00.

Výstraha před povodněmi s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Chrudimsko od úterních 12:00 do středečních 12:00. Pro dalších několik regionů pak ČHMÚ vyhlásil na stejnou dobu výstrahu před povodněmi s nízkým stupněm nebezpečí. Platí pro Liberecký a Královéhradecký kraj a části Vysočiny a Pardubického, Středočeského, Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Video: Velká voda z Bečvy trápila i Hranice na Moravě a okolí

Video: Město Hranice
 

Právě se děje

Další zprávy