reklama
 
 

Hasič zemřel při nehodě cisterny a auta na Šumpersku

Aktualizováno 25. 8. 2018 10:32
Jeden hasič cestou k nehodě zemřel, další tři jsou zraněni, z toho jeden těžce.

Olomouc - Při nehodě hasičské cisterny a osobního auta zahynul v pátek v podvečer u Libivé na Šumpersku hasič. Další tři jeho kolegové utrpěli zranění, jeden z nich velmi vážná. Hasiči v okamžiku nehody mířili k zásahu. Vyplývá to z vyjádření ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karla Koláříka zveřejněného na webových stránkách hasičů.

Zemřelý hasič podle ředitele pracoval na stanici v Zábřehu. "Pozůstalým po zemřelém kolegovi projevuji hlubokou upřímnou soustrast a kolegovi, který utrpěl těžké zranění, ze srdce přeji, aby svůj náročný boj s nepřízní osudu vyhrál," uvedl Kolářík.

Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana se nehoda stala krátce před 18:00 na silnici I/44 mezi Libivou a Vlachovem. "Účastníkem nehody byla hasičská cisterna a jedno osobní vozidlo, které bylo zasaženo jen lehce," řekl mluvčí. Řidič osobního auta podle něj zřejmě neutrpěl vážnější zranění. Mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová bez bližších podrobností potvrdila, že záchranáři na místě nehody v pátek zasahovali.

Cisterna po střetu skončila na střeše mimo vozovku. Silnice byla následně kvůli vyšetřování nehody a odklízení jejích následků několik hodin uzavřena. Příčina neštěstí zatím není známa, vyšetřuje ji policie.

autor: ČTK | 25. 8. 2018 10:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama