Prezidentský kandidát Fischer nastupuje do CE Group

Domácí Domácí
9. 5. 2013 15:28
Na starost bude mít řízení projektu komplexu Rozna a plynovodu Mozart
Jan Fischer.
Jan Fischer. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Neúspěšný prezidentský kandidát a bývalý premiér Jan Fischer si našel nové zaměstnání, bude pracovat v energetické společnosti CE Group.

Bude zde zodpovídat za strategické řízení projektů energetického komplexu Rožná a připravovaného vysokotlakého plynovodu Mozart.

V tiskové zprávě to potvrdila mluvčí CE Group Janette Jeřábková.

"Podporoval jsem Jana Fischera v prezidentské volbě a jsem rád, že se teď stává mým kolegou. Vážím si jeho schopností i zásadových postojů a přeji mu mnoho úspěchů v nové práci," říká k tomu předseda představenstva Ladislav Dráb.

Dráb už ostatně Fischerovi před několik týdny jednou pomohl, když mu na umoření dluhu z předvolební kampaně daroval 2,9 milionu korun. Neúspěšný kandidát na prezidenta tyto peníze využil na splacení dluhů za inzerci.

"Možnost pracovat v energetice mě oslovila ze všech zvažovaných nabídek nejvíc. CE GROUP je mladá, dynamická společnost a svými zkušenostmi chci přispět k jejímu dalšímu rozvoji," říká Fischer, který tak bude moci ze svého platu začít splácet zbývající dluh ve výši 5,3 milionu korun, který mu ještě podle jeho spolupracovníka Martina Hakaufa zbývá splatit.

Podle oficiálního prohlášení společnosti si firma od Fischerova angažmá slibuje využití jeho "ekonomicko-analytických, komunikačních a vyjednávacích schopností, kterých nabyl za dlouholetého působení v české státní správě, jako předseda vlády ČR, i mezinárodních zkušeností získaných během dvouleté činnosti v pozici viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD)".

Rožná a Mozart

Fischer by měl řídit projekt, v jehož rámci by mělo dojít k vybudování superrychlého podzemního zásobníku zemního plynu v lokalitě uranového dolu Rožná na Vysočině. Jeho dokončení se předpokládá v horizontu 5 až 6 let.

Dalším projektem, jenž by měl spadat pod vedení bývalého prezidentského kandidáta, je vybudování vysokotlakého plynovodu Mozart pro přepravu zemního plynu mezi českou a rakouskou plynárenskou soustavou, jehož stavba sice ještě nezačala, ale podle předpokladů společnosti CE Group by měla být do tří až čtyř let dokončena.

Skupina CE GROUP je tvořena společnostmi Česká energie, Česká plynárenská, GSCeP a České plynovody.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy