Výhrady prezidenta k vládě rostou. Seznam výtek, které od něj uslyší premiér Fiala

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
2. 5. 2023 13:29
Přestože Petr Pavel býval před volbami označovaný svými soupeři jako provládní kandidát, po pár týdnech na Hradě se v některých otázkách staví do opozice vůči premiéru Petru Fialovi (ODS) a jeho ministrům. V úterý se oba politici potkají na schůzce. Aktuálně.cz přináší kompletní soupis Pavlových připomínek, které na ní patrně zazní.

Komunikace vlády k lidem vyvolává negativní emoce

Nejčastější prezidentova výhrada směrem k vládě se týká nedostatečné komunikace s veřejností. "Přiznám se, že s vámi sdílím vaše obavy," řekl Pavel v Libereckém kraji jednomu z přítomných, který sice volil strany stávající koalice, ale z vlády je nyní zklamaný a její komunikaci považuje za nedobrou. 

"Vláda opravdu úplně dobře nekomunikuje. Neříkám, že všechno, co dělá, dělá dobře. Určitě by se daly některé věci dělat líp. Ale i to, co se jí daří, neumí dobře prodat a vysvětlit," řekl Pavel. Následně upozornil, že právě o tomto chce na úterní schůzce s premiérem mluvit.

Podle něj by totiž mnoho kroků, které vláda dělá, veřejnost chápala, kdyby jí je lépe vysvětlovala. "Jenže takhle dává zadarmo munici extrémní opozici, která toho může využívat a radikalizovat lidi, kteří jsou nespokojení," řekl prezident. 

 

Právě se děje

Další zprávy