Praha nasadila při sněhové kalamitě tramvajový pluh, tlačí ho legendární souprava T3

Red Dom Red Dom
4. 2. 2019 16:45
Dopravní podnik v Praze v neděli při vydatném sněžení nasadil tramvajový pluh na odhazování sněhu. Pražský dopravní podnik má zatím jeden jediný, ale další dva jsou už ve výrobě. Radlice rozeznává celkem tři režimy plužení, které se nastavují pomocí dálkového ovládání z kabiny řidiče.
Tramvajový pluh
Tramvajový pluh | Foto: Archiv DPP

"Pluh je zcela unikátní tím, že je umístěn na samostatném podvozku. Poháněn je soupravou typu T3R.P, která jej před sebou sune, přičemž čelní vůz je speciálně upraven," vysvětluje vedoucí provozovny Správa dep Radovan Kaprálek.

Pluhová tramvaj projížděla hlavním městem celý včerejší den. "Pluh dokáže oproti běžným pluhům odklízet i vysoký sníh. Pohybuje se rychlostí do 30 kilometrů v hodině. Využíváme ho i pro práci v těch nejobtížnějších místech, protože zvládne bez problému pracovat i na výše položených místech Prahy," dodává Kaprálek. 

Pluh v současné době provozuje vozovna Pankrác a je vypravován dle požadavků dispečinku. V Opravně tramvají Hostivař se vyrábí další dva podvozkové pluhy, které budou v budoucnu k dispozici ve vozovnách Kobylisy a Motol.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy