Požár na Písecku zasáhl 40 hektarů lesa, hasiči už ho mají pod kontrolou. Pět se jich zranilo

ČTK ČTK
16. 7. 2023 10:15
Požár na Písecku zasáhl 40 hektarů lesa, hasiči už ho mají pod kontrolou. Pět se jich zranilo

Požár u Jetětic na Písecku, který zasáhl zhruba 40 hektarů lesa, mají hasiči od dopoledne pod kontrolou a už se dál nešíří. Večer stáhnou z místa část dobrovolných hasičů, řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Hasiči zlikvidují požár během několika dnů. Při zásahu se zranilo pět hasičů.

Příčina požáru ani výše škody zatím nejsou známé, vyšetřovatelé půjdou na místo v pondělí. Při zásahu pomohl i ranní déšť. Požár likviduje kolem 200 hasičů, zasahuje asi 30 cisteren. "Situace se lepší a budeme k 18:00 stahovat část dobrovolných jednotek. Budeme pokračovat celou noc, nebudeme hašení přerušovat," řekla Matějů.

Požár vypukl v sobotu, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Vyžádali si i letecké hašení a výpomoc hasičů Středočeského a Plzeňského kraje. Je to nejrozsáhlejší požár v kraji za několik měsíců. Na místě je asi 30 termokamer, které hasiči využijí pro vyhledávání skrytých ohnisek.

"Obyvatelé nejsou v ohrožení. Požár se odehrává v lesním porostu, částečně jsou tam meze a vymýcené části lesa, všechno je to v dostatečné vzdálenosti od obydlených částí. Bohužel máme z podvečera a noci pět zraněných hasičů, v drtivé většině je to kombinace nadýchání kouře, horka a vyčerpání," řekl ředitel jihočeských hasičů Martin Sviták. Zranili se čtyři profesionální hasiči a jeden dobrovolný.

 

Právě se děje

Další zprávy