Zeman se vyfotil s Trumpem. Jen se pozdravili, na slibovanou schůzku stále nedošlo

Domácí Domácí
20. 9. 2017 16:56
Český prezident Miloš Zeman se při příležitosti Valného shromáždění OSN vyfotografoval se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem a jeho ženou Melanií. Hrad přitom v prosinci loňského roku informoval, že Zeman dostal od tehdy čerstvě zvolené americké hlavy státu pozvání do Bílého domu, které by se mělo uskutečnit pravděpodobně na konci dubna. K tomu však nedošlo. Poprvé se potkali až nyní, kdy si Zeman s Trumpem potřásl rukou a vyfotografoval.
Miloš Zeman s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ženou Melanií.
Miloš Zeman s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ženou Melanií. | Foto: Twitterový účet Jiřího Ovčáčka
 

Právě se děje

před 25 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy