Zjednodušme to, hlásí ODS v předvolební kampani. Neslibuje reformy, ale snazší život

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 5. 2016 13:46
Občanská demokratická strana představila hlavní body své předvolební kampaně. Pod heslem "Zjednodušme to" se zaměří na snížení daní, odvodů, zlepšení bezpečnosti, dopravy, školství či zdravotnictví. Neslibuje reformy, ale to, že se zasadí o jednodušší život v regionech.
Předseda ODS Petr Fiala.
Předseda ODS Petr Fiala. | Foto: Jiří Zerzoň

Praha - ODS jde do krajských a senátních voleb s heslem Zjednodušme to. Představila jej v pondělí spolu s kandidáty při oficiálním startu volební kampaně. Neslibuje reformy, ale to, že se zasadí o jednodušší život v regionech. Strana se chce v kampani vymezit proti rostoucí byrokracii a omezování svobody opatřeními současné vlády.

"Nemusíme kandidovat s tím, že chceme změnit úplně všechno. Mnohdy stačí změnit úplně malé věci," uvedl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura, který šéfuje volební kampani. Ve volebních programech se podle něj protkne snaha o snížení daní, odvodů, zlepšení bezpečnosti, dopravy, školství či zdravotnictví.

Předseda strany Petr Fiala uvedl, že v říjnových volbách strana vsadila na osobnosti, bez nichž sebelepší kampaň úspěšná nebude. "Pokud nemáte osobnosti, tak to prostě fungovat nebude," prohlásil.

"Zjednodušme lidem život, nechme je svobodně žít a pracovat. V následujících týdnech představíme řadu konkrétních návrhů, co zjednodušit v různých oblastech, aby se v České republice žilo lépe," dodal Fiala.

V senátních volbách ODS obhajuje osm křesel ze 14, ze stávajících členů horní komory se o znovuzvolení pokoušejí čtyři senátoři. V krajských volbách před čtyřmi lety získali občanští demokraté 102 ze 675 mandátů.

Udělali jsme spoustu chyb, za které jsme zaplatili, o svém bývalém premiérovi Petru Nečasovi ale v negativech mluvit nebudu, říká Alexandra Udženija. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 minutami

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy