reklama
 
 

Zase ta vejce. Tentokrát letěla na Paroubka v Plzni

16. 5. 2009 19:51
Předseda ČSSD Jiří Paroubek se stal opět terčem vajíčkové kanonády

Plzeň - Předseda ČSSD Jiří Paroubek se stal opět terčem vajíčkové kanonády. Vejce po něm začali házet dva mladíci na dnešním mítinku v Plzni. Policisté je zadrželi a  odvedli  na obvodní oddělení, aby je vyslechli a sepsali s nimi protokol.

Jejich čin bude dále řešen pouze jako přestupek proti veřejnému pořádku. ČTK to řekla mluvčí krajské policie Michaela Altmannová.

Vrhači vajec ve věku 20 a 21 let tak zopakovali situaci z Kolína. Tam  minulou středu  na Paroubka létala vajíčka a rajčata. Jedno vejce ho zasáhlo. V Plzni se to podle agentury Mediafax nepodařilo.

Mluvčí policie a vedoucí tiskového oddělení ČSSD Ondřej Macura uvedl, že si incidentu nevšiml. "Nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit, že se něco takového stalo," poznamenal Macura.


Obdobné útoky na české politiky nejsou příliš časté. Nejznámějším je házení vajec na bývalého prezidenta Václava Havla. V říjnu 1991, kdy se rozpadal společný československý stát, dav na náměstí SNP v Bratislavě po Havlovi házel vajíčka. Výtržníci ho netrefili, zasáhli nynějšího českého prezidenta Václava Klause, tehdejšího místopředsedu federální vlády.

autoři: Aktuálně.cz, ČTK | 16. 5. 2009 19:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama