reklama
 
 

Tisk: Ďuričko dostal miliony, aby mlčel o Paroubkovi

12. 1. 2011 7:17
"Koupili 100 tisíc výtisků a veškerá autorská práva k nim. Dostal jsem miliony," řekl Ďuričko

Praha - Hoteliér Bohumír Ďuričko, který si odpykává trest za vraždu Václava Kočky mladšího, dostal na jaře od lidí blízkých ČSSD miliony korun za práva na svou knihu Kočkoviny.

Kniha, v níž prý Ďuričko popisuje spolupráci s tehdejším lídrem strany Jiřím Paroubkem, financování stran i organizovaný zločin, dosud nevyšla. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Zdroj blízký bývalému vedení ČSSD deníku řekl, že strana tak před volbami chránila Paroubka. Ten tvrdí, že o ničem nevěděl.

Podle listu Ďuričko knihu na jaře dopsal a z vězení vyjednával s nakladateli o jejím vydání. MfD měla možnost do rukopisu nahlédnout.

"V tu dobu jsem dostal fascinující nabídku. Koupili 100 tisíc výtisků a veškerá autorská práva k nim. Dostal jsem miliony," řekl Ďuričko listu při rozhovoru v karvinské věznici.

Dost peněz na odškodnění rodiny Kočkových

Sociální demokracie mu prý zaplatila tolik, aby měl peníze na odškodnění pro rodinu Kočkových a na advokáty. Podle rozsudku soudu činilo jen odškodnění 2,5 milionu korun.

Ďuričko odmítl uvést přesnou sumu, kterou za knihu dostal. Smlouva s kupcem mu to prý zakazuje pod hrozbou sankce 10 milionů korun.

Podle MfD si práva k Ďuričkově knize pořídila realitní firma Gitero Estates, s.r.o., kterou vlastní právník Jakub Kotrba. Ten odmítl o knize poskytnout jakékoliv informace. Kotrba spoluvlastní také advokátní kancelář, v níž je jeho společníkem vlivný a velmi bohatý právník Miroslav Jansta, pracující mimo jiné pro ČSSD a dříve také osobně pro Paroubka.

Jansta popřel, že by vlastnil práva na knihu, připustil ale, že ví, kdo je koupil. Později ještě dodal, že "nezná knihovnu svých společníků".

autor: ČTK | 12. 1. 2011 7:17

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama