reklama
 
 

Spor u zelených vrcholí. Vyloučili poslankyně ze strany

8. 3. 2009 18:00
Poškozovaly dobré jméno strany, zní důvod vyhazovu

Praha - Poslankyně Věra Jakubková a Olga Zubová už nejsou členkami Strany zelených. Republiková rada strany dnes odhlasovala jejich vyloučení.

Ze strany musí odejít i někdejší 1. místopředsedkyně Dana Kuchtová.

Vyhazov navrhla v pátek ústřední revizní komise zelených.

"Závažným způsobem poškodily zájmy Strany zelených a opakovaně porušují zvlášť hrubým způsobem vnitřní předpisy," zní oficiální důvod komise.

Zeleným se nelíbí zejména aktivity tzv. Demokratické výzvy, opoziční frakce, která vznikla koncem ledna. Kuchtová je její spolupředsedkyní, obě poslankyně ji otevřeně podpořily.

Stranu musí podle dnešního verdiktu opustit i Martin Čáslavka, který vede Demokratickou výzvu spolu s Kuchtovou.

Vznikne nová strana?

Demokratická výzva, jak se opoziční frakce nazvala, má v současné době přes 100 členů.

Nejen samotnému vedení strany, ale i řadovým zeleným, se aktivity Demokratické výzvy vůbec nelíbí. Například jihomoravská krajská konference požádala ústřední revizní komisi o prošetření, zda je existence frakce v souladu se stanovami.

"Řada zastupitelů a starostů u nás v kraji se zlobí, že jejich práci negativně ovlivňují vnitrostranické spory. Za zelené do médií vystupuje kdo chce, lidé naši zelenou politiku pak vnímají velmi rozlišně," řekl Aktuálně.cz místopředseda zelených a člen jihomoravské krajské rady Martin Ander. 

Podle informací Týdne.cz už členové Demokratické výzvy podali žádost o registraci nové strany, Demokratická strana zelených.

Jakubková: Je to strana vyžírků

Jednání republikové rady bylo podle jejích účastníků velmi emotivní. Svědčí o tom i tisková zpráva, kterou poslala novinářům Věra Jakubková už během jednání.

V něm se ostře pustila do šéfa strany Martina Bursíka.

“Pod vedením Bursíka a v důsledku účasti ve vládě, se zelení stali nevolitelnými. Podvedli voliče, politikařili a místo boje s korupcí se sami stali stranou, kde je moc předsedy postavena na klientelismu. Strana zelených se postupně mění na chráněnou rezervaci pro Bursíkovy straníky, úředníky a poradce, placené z veřejných prostředků,” napsala Jakubková.

“Nejen „čunkiádou“ Martin Bursík vyvolal u veřejnosti dojem, že Strana zelených je stranou vyžírků uprdelených na teplé sesli”.

autor: Kateřina Eliášová | 8. 3. 2009 18:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama