Rath asi odejde z čela komory

ČTK
31. 10. 2005 19:40
Praha - David Rath oznámil, že jeho odstoupení z čela ČLK je velmi pravděpodobné.

První náměstek ministerstva zdravotnictví David Rath s velkou pravděpodobností odstoupí v úterý z funkce prezidenta České lékařské komory (ČLK). Řekl to dnes novinářům. "Je to velmi pravděpodobné," prohlásil.

Rath se chce definitivně rozhodnout dnes večer nebo v úterý ráno, až se poradí se svými kolegy z představenstva ČLK.
Případnou abdikaci oznámí v úterý na tiskové konferenci. "Myslím si, že je to velmi pravděpodobné, samozřejmě názor ještě může doznat určitých změn podle toho, jak dojdou názory kolegů z vedení ČLK," poznamenal Rath.

"To je výrok, který mě vůbec nezajímá, mě zajímá výrok 'vzdal jsem se', ne 'vzdám se'. To já myslím, že je nedůstojné, abych vůbec komentoval," řekl novinářům prezident Václav Klaus. Dál o celé situaci spekulovat nechtěl, čeká prý na "nějaký krok pana Ratha".

Souběh funkce prezidenta apolitického stavovského sdružení lékařů a politické funkce ve vedení ministerstva považuje Klaus za střet zájmů. Proto již dvakrát odmítl žádost premiéra Jiřího Paroubka, aby Ratha jmenoval ministrem zdravotnictví.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy