Rezignuji na post prezidenta ČLK, slíbil Rath

Redakce Dom, ČTK
30. 10. 2005 15:10
Praha - První náměstek ministra zdravotnictví David Rath vůbec poprvé slíbil zříci se své funkce prezidenta České lékařské komory (ČLK).

David Raht oznámil v diskusním pořadu Sedmička TV Nova, že odstoupí, pokud jej prezident jmenuje ministrem zdravotnictví.
Právě souběh obou funkcí a z něj vyplývající střet zájmů je důvodem, proč Václav Klaus odmítl poslat Ratha do nejvyšší funkce ve zdravotnictví.

"V okamžiku, kdy mě případně pan prezident jmenuje, se vypořádám s funkcí prezidenta komory nejspíš tím způsobem, že ji ukončím v co nejkratší možné době, to znamená v horizontu minut či hodin po jmenování," uvedl Rath.

Později toto své rozhodnutí znovu potvrdil, ačkoli sám v práci na ministerstvu zdravotnictví i pro lékařskou komoru střet zájmů nespatřuje. "Jsem ochoten vyjít vstříc názorům občanů, z nichž více než polovina v tom střet zájmů vidí, a v okamžiku jmenování funkci prezidenta ČLK ukončit," dodal.

Pokud i přesto jej prezident ministrem nejmenuje, hodlá Rath zůstat prvním náměstkem i v čele komory.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy