O vydání Humla rozhodne sněmovna, výbor se nevyjádřil

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 3. 2011 19:55
Sněmovna má o Humlovi rozhodnout ve středu odpoledne

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor se nevyjádřil k tomu, zda mají poslanci vydat Stanislava Humla (VV) k trestnímu stíhání, nebo ne.

Členové výboru nepřijali žádné usnesení. Sněmovna má o Humlovi rozhodnout ve středu odpoledne.

Policie chce Humla stíhat kvůli údajně zmanipulovanému znaleckému posudku týkajícího se dopravní nehody.

V případu jde o dva roky starý dokument k havárii nákladního vozu s motocyklem. Dokument vypracovala společnost V.V.V. Expert, jejímž byl Huml ředitelem.

Humlům tým se tehdy domníval, že nehoda se mohla stát jinak, než zachycoval policejní plánek, fotodokumentace a skutečné stopy.

Trestní oznámení podal soudce Jiří Říha pro podezření z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.

Členové výboru se už dříve seznámili s policejním spisem a vyslechli Humlovo stanovisko.

Vládní poslanec trvá na tom, že se ničeho nedopustil, a trestního stíhání se nebojí. Kroky policie označuje za podivné. Huml poukazuje například na to, že policie nevyslechla jeho spolupracovníky, kteří se na vypracování posudku podíleli.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy