Novým mluvčím Nečasovy vlády bude Jan Hrubeš

Jan Němec (redaktor) Jan Němec (redaktor)
5. 4. 2013 15:31
Bývalý redaktor ČT nahradí Michala Schustera, který odchází na vlastní žádost
Jan Hrubeš
Jan Hrubeš | Foto: Facebookové stránky Jana Hrubeše

Praha - Vláda Petra Nečase bude opět měnit svého mluvčího, za tři roky mandátu už potřetí.

Namísto Michala Schustera, který chtěl skončit sám, se novým mluvčím kabinetu má stát další bývalý zaměstnanec České televize Jan Hrubeš.

Podle informací Aktuálně.cz se Hrubeš už teď v pátek stal ředitelem tiskového odboru úřadu vlády, do funkce mluvčího kabinetu ho ale ještě musí schválit vláda jako celek ve středu při pravidelné schůzi.

Jan Hrubeš se tak stane už čtvrtým mluvčím Nečasova kabinetu.

Bývalý mluvčí ODS Martin Kupka, který byl mluvčím této vlády jen v prvních měsících jejího působení, odešel do politiky: kandidoval v komunálních volbách už na podzim 2010 a stal se starostou Líbeznic.

Bývalý redaktor ČT Jan Osúch po několika měsících odešel také na vlastní žádost a teď pracuje v cestovním ruchu.

Michal Schuster, také bývalý redaktor a moderátor ČT, pracoval pro vládu jen rok. Teď se údajně vrací k práci vysokoškolského učitele na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského.

Tu studuje od roku 2011 i jeho nástupce, rovněž bývalý redaktor a moderátor veřejnoprávní televize, Jan Hrubeš.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy