Kariéra Vlasty Parkanové v obrazech

Kariéra Vlasty Parkanové v obrazech
Od ledna 1997 do července 1998 byla ministryní spravedlnosti, stala se první ženou v ministerském křesle od vzniku ČR.
V roce 2001 vstoupila do KDU-ČSL. V roce 2006 prohrála s Jiřím Čunkem souboj o post šéfa lidovců, stala se místopředsedkyní strany. Tou byla do roku 2009.
Od ledna 2007 do května 2009 vedla ministerstvo obrany v kabinetu Mirka Topolánka (ODS).
Poslankyní je nepřetržitě od roku 1997, kdy nastoupila jako náhradnice; od června 2010 je místopředsedkyní sněmovny.
Foto: Ondřej Besperát
Domácí Domácí
14. 6. 2012 1:58

Vlasta Parkanová je skutečnou politickou matadorkou, na české politické scéně působí již od roku 1990. Během své politické kariéry vystřídala tři strany a dvě ministerstva. Projděte si její hlavní politické kroky, rozhodnutí i názory politiků na její kauzu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy