Jak Paroubek a Topolánek lákají voliče

Eliška Bártová Eliška Bártová
1. 6. 2006 14:20
Volby - Z českých měst se před volbami stalo divadlo. Lídři dvou nejsilnějších stran v něm hrají role státnického Jiřího a rozverného Mirka. Uvnitř: REPORTÁŽE Z MÍTINKŮ

Paroubek s vážnou tváří kynul z pódií, Topolánek rozdával úsměvy a proviant mezi lidmi. Obě kampaně ale poznamenaly současné aféry. Přečtěte si reportáže z mítinků, na kterých se oba lídři těsně před volbami snažili přesvědčit voliče.

Jiří Paroubek s Gerhardem Schröderem na mítinku v Olomouci
Jiří Paroubek s Gerhardem Schröderem na mítinku v Olomouci | Foto: Ludvík Hradilek
Kolona vozů se zapnutými majáčky na střeše uhání po dálnici z Prahy do Brna. Ujíždí dešti a zastavuje až na Výstavišti moravské metropole. K poslední předvolební akci Jiřího Paroubka na Moravě se připojil i bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, z Vídně přiletěl starosta Michael Häupel.
Paroubek na Moravě - čtěte ZDE
Jistoty a prosperita za ostnatým drátem
Jistoty a prosperita za ostnatým drátem | Foto: Ludvík Hradilek
Čechy podle prognóz nejsou ČSSD nakloněny tak, jako by měla být Morava. Na sobotní předvolební akci v Liberci to vypadalo, že sociální demokraté na získání voličů v této baště ODS rezignovali.
ČSSD v Čechách - čtěte ZDE
Mirek Topolánek v Ústavu sociální péče Duha v Písku
Mirek Topolánek v Ústavu sociální péče Duha v Písku | Foto: Ludvík Hradilek
Na rozdíl od Jiřího Paroubka vsadil Mirek Topolánek na kontaktní kampaň. Mezi lidi vyrazil s manželkou Pavlou po svém boku. Rozdával úsměvy, klobásy, skotačil na koncertu. Často ale přesvědčoval už přesvědčené.
Topolánek v Čechách - čtěte ZDE
"Klobásky s rohlíčkem, pěkně prosím"
"Klobásky s rohlíčkem, pěkně prosím" | Foto: Ludvík Hradilek
Mirek Topolánek zvolil cestou na Moravu ležérnější styl. Po ranní návštěvě dřevařského závodu si oblékl červenou řeznickou vestu a nasadil čepici. Ten den rozdával lidem klobásy, krájel sele a radoval se při koncertě.
Topolánek na Vysočině - čtěte ZDE
 

Právě se děje

před 5 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy