Dobeš jmenuje Bátoru ředitelem personálního odboru

ČTK ČTK
13. 7. 2011 7:05
Bývalý kandidát nacionalistické Národní strany bude řešit propouštění úředníků
Ministr Josef Dobeš: Bátoru si přivedl na doporučení z Hradu.
Ministr Josef Dobeš: Bátoru si přivedl na doporučení z Hradu. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr školství Josef Dobeš (VV) jmenuje ekonomického poradce Ladislava Bátoru ředitelem personálního odboru. Informují o tom středeční Lidové noviny.

Bátora byl kandidátem nacionalistické Národní strany ve volbách do sněmovny. Proti jeho působení na ministerstvu se vyslovili někteří politici a neziskové organizace. Bátory se už dřív zastal prezident Václav Klaus.

"Bude řešit další snižování počtu zaměstnanců a audit budov, které rezort využívá," řekl listu Dobeš.

Ministr si jej za poradce vybral v dubnu na doporučení prezidentova poradce Petra Hájka.

"Poradce má větší volnost v názorech než ředitel odboru. Po zkušenostech, které mám odtud i z minulosti, poradce přináší návrhy, a to třeba i neotřelé. Kdežto ředitel odboru je výkonný pracovník se vším všudy," uvedl Bátora.

Bátora je předsedou konzervativní iniciativy D.O.S.T. V roce 2006 byl lídrem kandidátky krajně pravicové Národní strany na Vysočině. I když kandidoval jako nestraník, podle kritiků musel postoje a myšlenky strany uznávat. Strana, která už neexistuje, se stavěla proti cizincům a Romům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy