ČSSD vyhlásila válku velrybářům. Začne v Litoměřicích

Martina Machová Martina Machová
23. 7. 2010 19:42
Hledání viníků není na programu. Strana prý na to nemá aparát
Bohuslav Sobotka se vyjádřil jasně. S černými dušemi ČSSD skoncuje
Bohuslav Sobotka se vyjádřil jasně. S černými dušemi ČSSD skoncuje | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vedení sociální demokracie na svém pátečním jednání potvrdilo přeregistraci straníků v okrese Litoměřice. „Je to jasná reakce na problém s černými dušemi, že tyto praktiky nebudeme tolerovat," řekl novinářům úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka.

„Je to vzkaz těm, co provozovali velrybářské praktiky, protože takoví do ČSSD nepatří," doplnil jej i předseda Asociace krajů a kandidát na předsedu strany Michal Hašek.

V severních Čechách byly tyto praktiky obvyklé

Pojem velrybář se v politickém žargonu ujal jako pojmenování těch, kteří používají účelových náborů k ovlivňování vnitrostranického dění.

Hledat viníky však strana nebude. Podle Sobotky na to strana nemá aparát a v případě Litoměřic jsou podle něj již mimo stranické struktury.

Severočeská ČSSD je účelovými nábory nechvalně proslulá a poslední podobný pokus proběhl právě v Litoměřicích na červencové členské schůzi. Deník Aktiálně.cz se jí účastnil a popsal ji v podrobné reportáži.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy