Policistům řekl, že dům zapálil. Mohlo jít o rodinné neshody, popsala požár svědkyně

ČTK ČTK
8. 8. 2020 21:31
Svědkyně tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku, při němž zemřelo 11 lidí včetně tří dětí, novinářům řekla, že policie na místě zadržela jednoho muže. Tvrdil, že požár založil úmyslně. Žena popsala, že z oken skákali hořící lidé. Policejní mluvčí Tomáš Kužel následně novinářům potvrdil, že policie zadržela jednu osobu.
Požár v Bohumíně tak, jak jej zaznamenal uživatel Facebooku Tomas Minarcin | Video: Facebook/Tomas Minarcin

"Je to strašná tragédie a nechtěla bych, aby to někdo zažil. Viděla jsem pět lidí, jak vyskočilo z okna," uvedla Karin Šípková, která bydlí ve třetím patře domu, v němž hořelo. Řekla, že z místa utíkala i s malým vnukem.

Svědkyně řekla, že volala hasiče a zhruba do dvou minut na místo přijeli policisté. "Zatkli pána a ptali se ho, jestli on to zapálil, a on jim řekl úplně klidný: 'Ano, zapálil'," uvedla Šípková. Konkrétní důvod muž podle ní neřekl.

Začala jsem na něj křičet, že tady bydlí lidi a on si jen tak zapálí dům," řekla žena. Podle ní policie muže odvedla v poutech do auta.

"Proslýchá se tady, že to byly asi nějaké rodinné neshody, že se s nimi pohádal, a tím pádem to prý podpálil," doplnila Šípková. Dodala, že dům nebyl nijak problematický.

O rodinném sporu hovořil také místostarosta obce Igor Bruzl (ČSSD). "Mám informace, že to nejsou sousedské spory, ale vyřizování nějakého spíše rodinného problému," řekl Bruzl. V bytě prý rodina pořádala oslavu. "Mělo se tam jednat o nějakou oslavu, na kterou zřejmě přišel i host, který tam asi nebyl zván, a ten se k tomu postavil, jak se k tomu postavil, je to šílené," uvedl Bruzl. Muže podle něj zadrželi městští strážníci, kteří ho následně předali policii.

Vyšetřování na místě pokračuje, hasiči ale potvrdili, že na místě nalezli stopy hořlavé látky. Podle informací MF Dnes byl motivem žhářství nejspíš partnerský spor. 

 

Právě se děje

Další zprávy