Policii se přihlásil klíčový svědek pádu dítěte z lanovky. Popsal nástup i pád

ČTK ČTK
29. 1. 2019 15:36
Policie už získala výpověď klíčového svědka pádu šestiletého dítěte z lanovky v krkonošském Harrachově ze začátku ledna. Na základě výzvy v německých médiích se osmapadesátiletý Němec přihlásil sám v západosaském městě Werdau nedaleko Cvikova (Zwickau).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky v sobotu 5. ledna dopoledne. Na čtyřsedačce s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se policii před týdnem přihlásil. "Popsal, jak probíhal úsek od nástupu po pád dítěte," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Muž vypovídal na policii v Německu, Werdau je od Harrachova vzdálené asi 300 kilometrů. "Už jsme dostali přetlumočenou jeho výpověď. Vyšetřovatelka ji má k dispozici. Co je jejím obsahem, zatím nemůžeme říci, protože případ jsme neukončili. Je to ale klíčové svědectví," dodala Baláková. Policie pád dítěte z lanovky prověřuje jako nedbalostní delikt, nikdo zatím obviněn nebyl.

Lyžaře, kteří uvízli na lanovce na Bukové hoře, zachraňovali záchranáři:

Na lanovou dráhu ve skicentru Buková Hora na Orlickoústecku spadl strom | Video: skicentrum Buková Hora
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy