Za pád chlapce z lanovky v Monínci mohla chyba provozovatele. Pochybení sám přiznal

ČTK ČTK
22. 5. 2017 18:40
Pád pětiletého chlapce z lanovky v Monínci na Příbramsku způsobila podle Drážní inspekce chyba provozovatele. Ten přiznal, že došlo k porušení vnitřních předpisů. Přijal však už taková opatření, aby se podobná nehoda nemohla opakovat. O sankci za chybu nyní ve správním řízení rozhodne příslušný drážní úřad. Pádem se zabývala také policie. V dubnu však policisté oznámili, že bylo vyšetřování odloženo, protože nebyl spáchán trestný čin.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Monínec - Únorový pád chlapce z lanovky v Monínci na Příbramsku způsobila chyba provozovatele skiareálu. Informoval o tom v pondělí mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Pětiletý chlapec se při pádu vážně zranil. Areál podle inspekce přijal opatření, aby se podobné neštěstí již nestalo. Na informaci upozornil server Novinky.cz, podle kterého se provozovatel střediska zatím nechtěl k výsledku vyšetřování vyjadřovat.

"Provozovatel ve vlastním vyhodnocení, které vypracovával k té mimořádné události, přiznal, že došlo k porušení vnitřních předpisů," uvedl Drápal. "Na základě toho přijal opatření, aby se to nemohlo opakovat," doplnil. Bližší informace o pochybení provozovatele areálu inspekce nezveřejnila. O sankci za chybu nyní ve správním řízení rozhodne příslušný drážní úřad.

Neštěstí se stalo na začátku února. Chlapec jel na sedačkové lanovce v doprovodu své matky. Český rozhlas-Radiožurnál tehdy uvedl, že podle svědka události se ženě s dítětem nepodařilo správně nasednout. Ostatní lyžaři proto křičeli na obsluhu, ať lanovku zastaví, ale obsluha v té době údajně na místě nebyla. Chlapec pak spadl ze zhruba osmimetrové výšky do hlubokého sněhu. Provozovatel areálu Jaroslav Krejčí již dříve popřel, že by na místě nebyla obsluha. Podle něj byli ve spodní stanici tři pracovníci.

Pádem se zabývala také policie. V dubnu však policisté oznámili, že bylo vyšetřování odloženo, protože nebyl spáchán trestný čin.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy