Policie ukončila vyšetřování neoprávněné dotace na přestavbu Mynářova penzionu

ČTK ČTK
20. 2. 2024 16:24
Policie ukončila vyšetřování v případu, ve kterém je bývalý hradní kancléř Vratislav Mynář obviněný kvůli dotaci na přestavbu penzionu v Osvětimanech. Informoval o tom server Seznam Zprávy, podle kterého se Mynář už mohl seznámit s policejním spisem. Brněnský krajský státní zástupce Jan Sladký podle webu nyní rozhodne, jestli na Mynáře podá obžalobu, nebo stíhání zastaví.
Bývalý vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.
Bývalý vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. | Foto: Aktuálně.cz/YouTube/Pražský hrad - Kancelář prezidenta republiky

"O dalším postupu ve věci státní zástupce rozhodne v řádu jednotek měsíců," řekl Seznam Zprávám Sladký. Mynář je od roku 2021 obviněný z dotačního podvodu a z poškozování zájmů Evropské unie, vinu podle Seznam Zpráv odmítá. Bývalý kancléř ani jeho právník Lukáš Trojan nyní na dotazy podle webu nereagovali.

Evropskou dotaci na penzion v Osvětimanech na Uherskohradišťsku přidělil firmě úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava, který spravuje rozdělování části dotací EU. Po kontrole financování, při níž narazil na pochybnosti, úřad požádal policii o prověření dotace. Clever Management podle úřadu v žádosti o dotaci v rozporu s instrukcemi neuvedla, že stavbu už dřív dotovalo ministerstvo školství.

Ministerstvo školství totiž podle Seznam Zpráv v roce 2008 schválilo 13 milionů korun určených na ubytovny pro sportovce ze Spolku Chřibák, v kterém byl Mynář hospodářem. Projekt následně převzala firma Clever Management a se spolkem podepsala smlouvu o pronájmu objektu. Smlouva ale podle webu byla v rozporu s podmínkami dotace - spolek nesměl deset let budovu nikomu pronajímat. Podpora tak podle policie byla vyplacena neoprávněně. Dotaci firma loni v dubnu vrátila.

 

Právě se děje

Další zprávy