Osmiletou německou dívku, která se ztratila v lese na Domažlicku, nalezl hajný

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 10. 2021 14:46
Rozsáhlé pátrání po německé dívce, která se v neděli ztratila v okolí vrchu Čerchov na Domažlicku, bylo úspěšné. Policisté oznámili, že dívku nalezli a předali do péče zdravotníků, řekla krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Policie neposkytne další informace, neboť jde o dítě.
Češi hledali osmiletou dívku z Německa. Po dvou dnech ji našli živou. "Jsme velmi vděční," vzkázal mluvčí německé policie. | Video: Reuters, Twitter/Policie ČR

Dívenka se ztratila v okolí vrchu Čerchova a Malinové hory. Byla na procházce s rodiči, mladším bratrem a bratrancem. Pátrání začalo v neděli na české i německé straně hranice. Čerchov leží asi dva kilometry od hranic.

"Je zdravá, vypadá v dobré kondici," uvedl starosta nedalekých Všerub Václav Bernard (STAN), který byl přítomen záchranářské akci. Dodal, že dítě našli dva až tři kilometry od vrchu Čerchov ve směru na Českou Kubici u České studánky. "Sanitka ji odvezla na Folmavu (hraniční přechod), kde na ni čekají němečtí zdravotníci," uvedl. Také domažličtí policisté potvrdili, že holčička vypadá v dobrém zdravotním stavu.

Školačku našel hajný Domažlických městských lesů Martin Semecký, uvedl iDnes, a to v lese mezi bývalou osadou Bystřice a místem, kterému se říká Česká studánka. "Nalezl jsem ji s dalšími kolegy uprostřed lesa, kde ležela na trávě," popsal Semecký serveru. 

Děvčátko hledaly záchranné týmy policistů z pořádkové, dopravní policie, ze zásahové i pořádkové jednotky, studenti z policejní školy, profesionální i dobrovolní hasiči. Na pomoc přijeli i s technikou pracovníci ze šumavského národního parku a lesníci Městských lesů Domažlice, kteří mají zkušenosti s pohybem v zalesněné krajině. Policie neuvedla celkový počet lidí, kteří byli do pátrání zapojeni, původně mluvila zhruba o 200 lidech na české i německé straně hranice.

Ze vzduchu se do hledání zapojily české i německé vrtulníky, na místě byli čeští i němečtí kynologové se služebními psy. Na místo vyrazil také Czech SAR team. Z Německa se přidalo několik hlídek bavorské zemské policie, dva bavorské policejní vrtulníky a okolo stovky bavorských hasičů. Kromě rozsáhlé pátrací akce policie na české i bavorské straně prověřovala i další verze, řekla Ladmanová.

Čerchov s nadmořskou výškou 1041 metrů je v centru oblasti několik kilometrů se táhnoucích lesů. Pátrací týmy si zřídily základnu na vrchu Čerchova. Při hledání procházely místy i strmým, těžko prostupným terénem.

Podle informací na německých zpravodajských webech pochází rodina dívky z Berlína a na Čerchově byli na výletě se synem, dcerou a synovcem. Hráli takzvanou stopovací hru. Děti se ztratily a rodiče zburcovali záchranné složky. Oba chlapce se brzo podařilo najít, dívku nalezli až v úterý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy