Policie postřelila na Chrudimsku zloděje ve škole

ČTK ČTK
3. 5. 2010 12:05
Případ už vyšetřuje policejní inspekce
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Luže (Chrudimsko) - Zraněním pachatele skončila ranní přestřelka mezi policií a lupičem na Chrudimsku.

Zloděj se dnes časně ráno vloupal do základní školy v Luži na Chrudimsku. Na místo přijela hlídka ze Skutče a pachatele objevila v budově prvního stupně.

Podle serveru deník.cz měl lupič zbraň, začal střílet a policisté střelbu opětovali a zranili jej. Záchranáři pak zraněného zloděje převezli do hradecké nemocnice.

Chrudimští policisté nechtějí říct bližší podrobnosti a případ od nich převzala inspekce policie.

Mluvčí inspekce Martina Lídlová jen potvrdila, že při střelbě byl zraněn civilista.

Vyšetřování ale potrvá nejméně měsíc a dokud neskončí, není oprávněná cokoliv sdělovat.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 37 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 42 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy