Policie obvinila z loupeže čtyři dívky z výchovného ústavu, dvě jsou stále na útěku

ČTK ČTK
10. 4. 2019 11:57
Policisté obvinili z loupeže čtyři dívky ve věku 15 až 18 let z diagnostického ústavu v Praze, které jsou podezřelé z násilného okradení jedné ze zaměstnankyň. Tři z nich navrhli vzít do vazby. Další dvě mladistvé dívky jsou stále na útěku. Šestice podle kriminalistů za použití násilí v sobotu ukradla ženě peníze a telefon a utekla. Jednu dopadli v neděli, další tři v noci na pondělí. V případě odsouzení za loupež hrozí dívkám vzhledem k jejich věku pět let vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bleskově

"Policisté sdělili čtyřem osobám obvinění z provinění loupež, u tří z nich dali podnět ke vzetí do vazby," řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Po dalších dvou dívkách policisté podle něj nadále pátrají.

Dívky utekly z diagnostického ústavu v Hodkovičkách, který je zaměřený na psychosociální problémy a poruchy v chování zejména mladistvých dívek. Funguje jako příspěvková organizace ministerstva školství.

"Než utekly, za použití násilí vzaly jedné ze zaměstnankyň peníze a mobilní telefon," popsal o víkendu událost mluvčí. Napadená žena po útoku nemusela vyhledat lékařské ošetření.

 

Právě se děje

Další zprávy