Muž podle policie unesl dvě děti a věznil je v garáži. Rodina je vypátrala sama

ČTK Domácí ČTK, Domácí
9. 9. 2016 16:14
Policie obvinila muže z Litoměřic za vydírání a zbavení osobní svobody, když několik dní držel dvě děti v garáži v ústecké čtvrti Střekov. Poškozenými jsou nezletilá dívka a mladistvý hoch, tedy děti, které byly pohřešovány od 28. srpna do 7. září. Klíčovou roli v nalezení dětí sehráli jejich blízcí, kteří je v garáží objevili. Týž muž byl v minulosti souzen za pokus o únos malých dětí. Dostal tehdy trest 7 let vězení. Ještě předtím byl muž odsouzen za pohlavní zneužívání.
Policie, ilustrační foto.
Policie, ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Litoměřice – Detektivní pátrání rodiny vedlo k objevení šestnáctiletého chlapce a o tři roky mladší dívky, které údajně unesl a držel zavřené v garáži v ústeckém Střekově muž z Litoměřicka.

Policie oznámila, že již podezřelého obvinila z vydírání a zbavení osobní svobody. Státní zástupce žádá vazbu, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Ústecký okresní soud o ní rozhodne v sobotu.

"Krajští policisté obvinili muže z Litoměřicka ze spáchání zločinů vydírání a zbavení osobní svobody. Poškozenými jsou nezletilá dívka a mladistvý hoch, děti, které byly pohřešovány od 28. srpna do 7. září. Na obviněného byl podán podnět ke vzetí do vazby. Policisté nadále pokračují v úkonech trestního řízení," řekla Bartošová. Dodala, že klíčovou roli v nalezení dětí sehrály jejich blízcí.

Podle deníku Právo je ke garáži dovedly náznaky z dopisu, který chlapec rodičům poslal. „Synovi se podařilo do textu dostat různé indicie, které nás nasměrovaly na dané místo,“ řekl listu chlapcův otec a doplnil, že garáž měla troje dveře, stěny a strop byly odhlučněny, aby nebylo slyšet křik a bouchání.

"Jsem ráda, že jsme měli nějaké síly hledat na vlastní pěst a že se to vyplatilo. Když jsme úkryt s manželem našli a byla jistota, že jsou tam, byl to neuvěřitelný pocit. Z vyprávění Danečka mrazí. Je neuvěřitelné, jak silní byli," řekla už dříve chlapcova matka. Policie bližší informace k případu zatím říkat nebude, na začátek příštího týdne avizuje mimořádný briefing.

Děti držel v garáží

Děti zřejmě byly drženy v garážích v ústecké čtvrti Střekov. Podle serveru iDnes.cz patří garáž muži, který byl před lety odsouzen za pokus o únos a braní rukojmí malých dětí. Okresní soud v České Lípě ho tehdy potrestal sedmi lety vězení. Tehdy třiadvacetiletý recidivista z Hejnic na Liberecku se na své zločiny vyzbrojil plynovou pistolí, nožem, pouty a slzným plynem. Tvář si maskoval kuklou.

Sedmileté dívky se zmocnil ve spánku v obci na Českolipsku v domě jejích rodičů. Vnikl tam zhruba hodinu po půlnoci. Chtěl dívku věznit v připraveném úkrytu a vymáhat za ni výkupné půl milionu korun. S dcerou byla v domě pouze matka. Když ji uslyšela plakat, vyběhla a dítě mu vytrhla z náručí. Pachatel si nakonec vynutil vydání 4800 korun a 100 eur. Matku připoutal k ústřednímu topení a zmizel.

V jiné obci přepadl s plynovou pistolí brzy ráno rodinný dům. Vzal si tam jako rukojmí desetiletou dívku a vyhrožoval matce únosem dítěte, pokud nedostane peníze. Žena zavolala na pomoc svého otce, pachatel se lekl, uloupil 400 korun a utekl.

Ještě předtím byl muž odsouzen za pohlavní zneužívání.

 

Právě se děje

Další zprávy