Policie kvůli nápisu na tričku prověřuje ženu z demonstrace na podporu Palestinců

ČTK ČTK
2. 11. 2023 10:21
Policie kvůli nápisu na tričku prověřuje ženu z demonstrace na podporu Palestinců

Kriminalisté se zabývají případem ženy, která měla na středeční demonstraci v Praze na sobě triko s nápisem, který mohl odkazovat na mnichovskou olympiádu v roce 1972. Policie o tom informovala na síti X. Olympiáda se zapsala do historie jako dějiště tragické události, a to teroristického útoku palestinských extremistů, který vyústil ve smrt pěti sportovců z Izraele a šesti dalších členů izraelské výpravy.

"Kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie se od středečního večera zabývají případem ženy, která byla na shromáždění v centru Prahy. Na sobě měla triko s nápisem, který vzbudil jejich pozornost a nyní situaci prošetřují," uvedla policie bez dalších podrobností. Zveřejnila také fotku ženy. Část nápisu na jejím tričku ale není vidět, žena měla přes něj oblečený další oděv.

"Obléct si v kontextu nedávných teroristických útoků na Izrael mikinu odkazující na olympiádu 1972, během které byli zavražděni izraelští sportovci? Takový kus oděvu nezahaluje, ale obnažuje: naprostý cynismus, hloupost a pohrdání základními hodnotami naší společnosti," napsal na síti X ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Doplnil, že policie zjišťuje, zda šlo o porušení zákona.

V centru hlavního města se ve středu konala dvě shromáždění. Stovky lidí se sešly odpoledne na Staroměstském náměstí na podporu Izraele po říjnovém útoku palestinského hnutí Hamás. Akci pořádala Federace židovských obcí a vystoupil na ní i premiér Petr Fiala (ODS). Zhruba 200 lidí se pak večer shromáždilo na Václavském náměstí na demonstraci na podporu Palestinců v konfliktu s Izraelem.

 

Právě se děje

Další zprávy