Chřipka je v Česku na ústupu. Počet nemocných tento týden mírně klesl

ČTK ČTK
9. 3. 2018 14:22
Počet nemocných chřipkou v Česku tento týden mírně klesl. Lékaři nahlásili asi 1923 případů akutních infekcí dýchacích cest na 100 tisíc obyvatel, což je pokles o 3,1 procenta. Na webu to uvedla Krajská hygienická stanice Libereckého kraje. Loni epidemie skončila už na začátku února, letos tou dobou začala. Obvykle trvá čtyři až osm týdnů.Údaje o počtu nemocných hlásí lékaři krajským hygienikům. Nemocných může být ještě víc. Mnozí lidé totiž do ordinací nedorazí, nemoc přecházejí, nebo si vezmou v práci dovolenou. Od běžné virózy či nachlazení se chřipka liší rychlým nástupem, bolestí kloubů a tělesnou teplotou nad 38 stupňů Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Počty nemocných s akutními respiračními onemocněními v ČR:

2018
10. týden 1932
9. kalendářní týden 1984
8. kalendářní týden 1954
7. kalendářní týden 1944
6. kalendářní týden 1890
5. kalendářní týden 1722
4. kalendářní týden 1456
3. kalendářní týden 1224
2. kalendářní týden 1110
1. kalendářní týden 985

zdroj: Státní zdravotní ústav a krajské hygienické stanice

 

Právě se děje

před 47 minutami

Babiš letí na dvoudenní návštěvu Izraele

Premiér Andrej Babiš ve středu odletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde se ve čtvrtek zúčastní za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ruské hlavy státu Vladimira Putina nebo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera světového fóra o holokaustu.

Už ve středu Babiše čeká jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem či s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Během dvou dnů se předseda české vlády, který se kvůli návštěvě Izraele tentokrát nezúčastní současně probíhajícího Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, setká také s českými přeživšími holokaustu, předsedou Evropského židovského kongresu Mošem Kantorem, odborníkem na Blízký východ Amosem Giladem nebo s vedoucím styčného úřadu ČR v Ramalláhu Petrem Starým.

Další zprávy