Jasno a až 22 stupňů. Velikonoce budou letos ve znamení ideálního jarního počasí

Domácí Domácí
18. 4. 2019 9:57
Velikonoce budou letos probíhat za ideálního jarního počasí. Po celý víkend by měla obloha vydržet jasná až polojasná a teploty od 18 do 22 stupňů Celsia, noční od 5 do 1 stupně. Na některých místech však mohou klesat až k nule, takže meteorologové varují před přízemními mrazíky. Po Velikonocích přibude oblačnosti, ale teploty, jak denní, tak noční porostou nahoru.
Foto: iStock

Na Zelený čtvrtek bude obloha jasná až polojasná, přechodně může být na východě republiky až oblačno. Denní teploty se vyšplhají na 16 až 20 stupňů Celsia. V noci ale teploty klesnou na 5 až 1 stupeň Celsia. Na některých místech v Čechách může mrznout. 

Velký pátek přinese opět jasnou oblohu s denními teplotami od 18 do 22 stupňů Celsia. Noční teploty se stejně jako ve čtvrtek budou pohybovat od 5 do 1 stupně Celsia. Meteorologové varují před ojedinělými přízemními mrazíky. 

Na Bílou sobotu by mělo být jasno nebo skoro jasno. Na severovýchodě našeho území bude večer oblačno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 18 až 22 stupňů Celsia a nejnižší noční 5 až 1 stupeň Celsia a opět je třeba počítat s ojedinělými přízemními mrazíky. 

I v neděli na Boží hod Velikonoční zůstane obloha jasná až polojasná. Přes den naměříme 18 až 22 stupňů Celsia, v noci od 5 do 1 stupně. 

Na Velikonoční pondělí zůstane počasí nadále bez změny. Obloha zůstane jasná až polojasná. Během dne teploty vystoupí na 18 až 22 stupňů Celsia jako v předchozích dnech velikonočního víkendu. Noční teploty se budou pohybovat od 5 do 1 stupně Celsia. 

V dalších dnech zůstane ráz počasí podobný. Meteorologové očekávají, že bude skoro jasno až polojasno, přechodně oblačno a ojediněle se můžou vyskytnout přeháňky. Teploty by mohly vystoupat až k 23 stupňům Celsia přes den a k 9 stupňům Celsia v noci.  

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy