Jasno a až 22 stupňů. Velikonoce budou letos ve znamení ideálního jarního počasí

Domácí Domácí
18. 4. 2019 9:57
Velikonoce budou letos probíhat za ideálního jarního počasí. Po celý víkend by měla obloha vydržet jasná až polojasná a teploty od 18 do 22 stupňů Celsia, noční od 5 do 1 stupně. Na některých místech však mohou klesat až k nule, takže meteorologové varují před přízemními mrazíky. Po Velikonocích přibude oblačnosti, ale teploty, jak denní, tak noční porostou nahoru.
Foto: iStock

Na Zelený čtvrtek bude obloha jasná až polojasná, přechodně může být na východě republiky až oblačno. Denní teploty se vyšplhají na 16 až 20 stupňů Celsia. V noci ale teploty klesnou na 5 až 1 stupeň Celsia. Na některých místech v Čechách může mrznout. 

Velký pátek přinese opět jasnou oblohu s denními teplotami od 18 do 22 stupňů Celsia. Noční teploty se stejně jako ve čtvrtek budou pohybovat od 5 do 1 stupně Celsia. Meteorologové varují před ojedinělými přízemními mrazíky. 

Na Bílou sobotu by mělo být jasno nebo skoro jasno. Na severovýchodě našeho území bude večer oblačno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 18 až 22 stupňů Celsia a nejnižší noční 5 až 1 stupeň Celsia a opět je třeba počítat s ojedinělými přízemními mrazíky. 

I v neděli na Boží hod Velikonoční zůstane obloha jasná až polojasná. Přes den naměříme 18 až 22 stupňů Celsia, v noci od 5 do 1 stupně. 

Na Velikonoční pondělí zůstane počasí nadále bez změny. Obloha zůstane jasná až polojasná. Během dne teploty vystoupí na 18 až 22 stupňů Celsia jako v předchozích dnech velikonočního víkendu. Noční teploty se budou pohybovat od 5 do 1 stupně Celsia. 

V dalších dnech zůstane ráz počasí podobný. Meteorologové očekávají, že bude skoro jasno až polojasno, přechodně oblačno a ojediněle se můžou vyskytnout přeháňky. Teploty by mohly vystoupat až k 23 stupňům Celsia přes den a k 9 stupňům Celsia v noci.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy