reklama
 
 

Zima se na pár dnů vrací. O víkendu bude na většině území sněžit, v noci mrznout

11. 4. 2019 10:14
Jarní počasí vystřídá o víkendu opět zima. Teploty v noci spadnou k bodu mrazu, přes den bude i ve středních polohách sněžit. Teplejší počasí se vrátí až koncem příštího týdne, kdy se teploty vyšplhají ke 20 stupňům, předpovídá Český hydrometeorologický ústavu.

Ve čtvrtek se obloha zatáhne, na severozápadě a západě bude oblačno až polojasno. Na severovýchodě se objeví ojedinělý déšť, ve vyšších polohách nad 600 metrů může dokonce sněžit. Denní teploty se vyšplhají na 6 až 10 stupňů Celsia.

Pátek přinese oblačnou oblohu, v Čechách může být místy přechodně polojasno. Ojediněle se mohou v průběhu dne objevit sněhové nebo smíšené přeháňky. Teploty přes den klesnou na 4 až 8 stupňů Celsia.

Sobota bude oblačná. Na Moravě a ve Slezsku bude v průběhu dne pršet, ve vyšších polohách i sněžit. V Čechách čekáme odpoledne a večer sněžení, které se bude postupně měnit v polohách pod 500 metrů v déšť. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 3 až 7 stupňů Celsia.

I v neděli zůstane obloha ještě oblačná. Na většině území se objeví občasný déšť, na západě i sníh. Během dne začnou ubývat srážky i oblačnost. Přes den opět naměříme 6 až 10 stupňů Celsia.

pondělí už se očekává počasí o něco teplejší. Bude polojasno až oblačno, místy zataženo. Ojediněle se objeví přeháňky, které v polohách nad 700 metrů budou smíšené nebo sněhové. Během dne teploty vystoupí na 8 až 12 stupňů Celsia.

V dalších dnech začne oblačnosti ubývat, postupně bude jasno až polojasno. Teploty opět stoupnu na 12 až 16 stupňů a v dalších dnech na 15 až 19 stupňů.

autor: Domácí | 11. 4. 2019 10:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama