Galerie: Piráti vybírali nového předsedu v bývalém plynojemu. Po sále pobíhaly děti

Galerie: Piráti vybírali nového předsedu v bývalém plynojemu. Po sále pobíhaly děti
O křeslo předsedy strany se utkal stávající předseda Ivan Bartoš (vlevo),  místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík (uprostřed) a místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal.
Ukázalo se, že neměl proč být nervózní. Bartoše jako přijatelného předsedu označilo 606 z 653 hlasujících, Pikala 376. Ferjenčíka vnímalo jako přijatelného šéfa strany 261 Pirátů. Spolu s Bartošem tak do druhého kola postoupil jen Pikal, ale i ten z něj následně odstoupil.
Piráti si svého předsedu volili v multifunkční hale Gong v areálu Dolních Vítkovic.
Bývalý průmyslový objekt, původně plynojem z roku 1924, se po přestavbě v roce 2012 stal jednou z pěti staveb, které získaly titul Stavba roku 2013. V roce 2014 pak budova získala ocenění odborníků na mezinárodním veletrhu realit Expo Real v německém Mnichově, byla zařazena mezi deset nejlepších staveb světa.
Foto: Jiří Zerzoň
Jakub Heller Jakub Heller
11. 1. 2020 16:53
Proti Ivanu Bartošovi se odhodlali kandidovat dva protikandidáti, stávající předseda volbu jednoznačně ovládl. Členové strany mohli hlasovat i po internetu, přesto se jich do Ostravy přijelo podívat několik stovek. Možná že je přilákala i unikátní multifunkční hala Gong, kde se celá akce odehrávala. Stavba totiž sklidila hned několik architektonických ocenění.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy