Pelta kupuje Strahov, oživuje vizi Národního stadionu

Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 10. 2012 7:15
Fotbal má zájem stát se vlastníkem stadionu Evžena Rošického
Miroslav Pelta
Miroslav Pelta | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta a předseda Českého svazu tělesné výchovy Miroslav Jansta roztočili velkou hru.

Deník Insider ve svém úterním vydání píše, že valná hromada ČSTV bude 1. prosince hlasovat o přesunu významné části pozemků a budov na Strahově do rukou fotbalové asociace.

 Největší zájem má fotbal na tom, aby se stal vlastníkem stadionu Evžena Rošického.

Podle Insideru jde o signál, že opět ožívá nesmrtelný projekt Národního stadionu. Měl se na území Prahy už stavět leckde. Mluvilo se o Stodůlkách, Vysočanech, v éře Vlastimila Košťála to vypadalo, že se přestaví Letná. Novou lokací tedy může být Strahov.

"Ve hře je buď prodej, nebo dlouhodobá zápůjčka," řekl listu Miroslav Jansta, předseda ČSTV. Pelta se netají tím, že preferuje variantu prodeje.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jaké přesně má Pelta plány? Jaká by mohla být cena transakce? A proč je ČSTV ochoten prodat Strahov?

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy