Fotbalový skandál? Křetínský a Pelta nedali policii nic

Luděk Mádl Sabina Slonková, Luděk Mádl
17. 10. 2012 18:00
Policie začala vyslýchat jednoho fotbalového funkcionáře za druhým
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Měsíc poté, co se zdálo, že majitel Sparty Daniel Křetínský rozpoutal další velkou aféru v prvoligovém fotbale, deník Insider zjistil, že se má všechno jinak.

Fotbalový svaz přesunul celý případ na protikorupční policii, ta ovšem dodnes nedostala od šéfa fotbalové asociace Miroslava Pelty ani od Křetínského jedinou fotografii, zvukový záznam či jiný důkaz o jakémkoli korupčním či podvodném jednání.

Ani jeden z mužů policii podle zdrojů Insideru nic nepřinesl, a to přes to, že už oba byli na výslechu.

"Žádný důkaz nepředali," potvrdil vysoce důvěryhodný zdroj obeznámený s případem přezdívaným Křetínského taška.

Sám Pelta deníku potvrdil, že si ho policie předvolala na výslech. Co přesně policistům svaz z Křetínského tašky vydal, to ale odmítá prozradit. "Ne, žádné detaily k té věci ze mě skutečně nedostanete," odpověděl Pelta.

Policie už vyslechla kvůli případu i další fotbalové funkcionáře nebo zaměstnance Fotbalové asociace ČR. Vypovídali například bezpečnostní manažer Martin Synecký a v úterý také předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Co se doopravdy skrývá v Křetínského tašce? Kdo byl na výslechu a proč?

 

Právě se děje

před 49 minutami

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy