Moderátor jen zíral. Pekarová Adamová zaperlila ve studiu a spustila smršť reakcí

lis mk lis, mk
18. 11. 2023 7:00
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová zaujala na sociálních sítích výrokem o spolustraníkovi a ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi, kterého přirovnala ke Karlu Schwarzenbergovi. Zrodil se politický bizár týdne, který měl velkou odezvu na sítích.
Pekarová Adamová zase "zaperlila". Válka přirovnala ke Karlu Schwarzenbergovi | Video: Aktuálně.cz/Česká televize

"Má nadhled a vtip. Možná v tomhle směru je právě trochu pokračovatelem toho nadhledu a vtipu, který měli naši oba zakladatelé, zejména Karel Schwarzenberg," uvedla Pekarová Adamová toto pondělí v pořadu Interview ČT24. 

Nad jejím vyjádřením se pozastavil nejen moderátor ve studiu, ale také lidé na sociálních sítích. "Markéto, to snad ne. Nemám o tobě iluze už delší dobu, ale tohle fakt nemyslíš vážně? Oba Válka známe. Ten má společné s Karlem Schwarzenbergem jen to, že je rodu Homo sapiens sapiens. Jinak vůbec nic," napsal třeba jeden z uživatelů.

Nejvíce se ale lidé strefovali do Válkova údajného "smyslu pro humor". "Ale zas je pravda, že Válek je s přehledem největší humorista týhle vlády. Pokaždý, když ho někde vidím mluvit, tak mám pocit, že si ze mě asi dělá p*del," okomentoval jiný uživatel. 

Vyjádření předsedkyně TOP 09 o spolustraníkovi se tak zařadilo na seznam jejích mediálně propíraných výroků. Letos v srpnu se například Pekarová Adamová přirovnala k bývalé premiérce Spojeného království Margaret Thatcherové. 

Na jaře zase politička na tiskové konferenci novinářce řekla: "Vy nemáte na iPhone?" a před více než rokem internet obletělo její vyjádření ohledně toho, jak ušetřit na energiích. "Holt si vezmeme další svetr," poradila tehdy lidem předsedkyně Poslanecké sněmovny.

"Za to bych si nafackovala." Pekarová Adamová o svých chybách, svetru i plánech vlády

Spotlight Aktuálně.cz - Markéta Pekarová Adamová | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

Další zprávy