Otec o nelegálních obchodech s lihem nevěděl, tvrdí v kauze metanol odsouzený Březina

ČTK ČTK
24. 4. 2019 11:56
Hlavní organizátor obchodů s nelegálním lihem Radek Březina dnes u zlínského soudu odmítl, že by o nich jeho otec Vladimír věděl. Soud ho předvolal v souvislosti s případem praní špinavých peněz, které podle obžaloby mají pocházet z jeho podnikání s nezdaněným lihem. V případu jsou obžalováni čtyři lidé, kteří jsou Radku Březinovi blízcí. Kromě otce jde o jeho bývalou manželku Stanislavu a asistentky Kateřinu Míčkovou a Kristýnu Mazurovou. Hrozí jim až osmileté vězení. Všichni vinu popírají, tvrdí, že o nelegálních penězích nevěděli.
Radek Březina u soudu.
Radek Březina u soudu. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 12 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 32 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy