Otec je vyšetřován, že napadl kvůli dceři učitelku.

Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
16. 12. 2008 11:39
Otci jedné z žaček se nelíbilo, že škola neřeší šikanu mezi dětmi

Hodonín - Otřesem mozku a podlitinami skončila návštěva jednoho z rodičů v Základní škole v Dubňanech na Hodonínsku.

Otec, který údajně přišel do školy řešit šikanu své dcery, napadl učitelku. Přímo ve škole, před zraky dětí.

"Mělo se to stát 5. prosince o přestávce na školní chodbě. Záležitost je zatím vyšetřována jako přestupek proti občanskému soužití," řekl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Otec: Nikdo neřešil šikanu mé dcery

Učitelka je od té doby v pracovní neschopnosti. Rozzlobený otec připouští, že učitelku chytil za rameno, odmítá ale, že by ji bil.

Regionálním novinám řekl, že pokud je učitelka v pracovní neschopnosti, nemá s tím nic společného.

"Možná jsem se naštval a nějaké sprosté slovo vyletělo. Paní učitelku jsem ale jen chytil za rameno, protože jsem ji chtěl odvést do ředitelny, abychom to tam nějak vyřešili," řekl novinám rodič.

Vadilo mu jen, že škola dlouhodobě neřeší šikanu mezi dětmi. Ředitelka školy Zdeňka Šindarová to ale odmítá.

Bují ve škole šikana?

Dívka podle ní popsala šikanu jen tak, že se na ni někteří ze spolužáků "divně dívají". Ve třídě ale padla důtka za to, že si dívku spolužáci vyfotili bez jejího svolení do mobilního telefonu. "Rozhodně to ale nebylo šikanování. Nebylo to nic závažného," ohradila se Šindarová.

Otec žačky se podle ní choval nevhodně.

Pokud se potvrdí, že pravda je na straně školy a zraněné učitelky, policie může otce dívky obvinit z ublížení na zdraví.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy