Otec je vyšetřován, že napadl kvůli dceři učitelku.

Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
16. 12. 2008 11:39
Otci jedné z žaček se nelíbilo, že škola neřeší šikanu mezi dětmi

Hodonín - Otřesem mozku a podlitinami skončila návštěva jednoho z rodičů v Základní škole v Dubňanech na Hodonínsku.

Otec, který údajně přišel do školy řešit šikanu své dcery, napadl učitelku. Přímo ve škole, před zraky dětí.

"Mělo se to stát 5. prosince o přestávce na školní chodbě. Záležitost je zatím vyšetřována jako přestupek proti občanskému soužití," řekl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Otec: Nikdo neřešil šikanu mé dcery

Učitelka je od té doby v pracovní neschopnosti. Rozzlobený otec připouští, že učitelku chytil za rameno, odmítá ale, že by ji bil.

Regionálním novinám řekl, že pokud je učitelka v pracovní neschopnosti, nemá s tím nic společného.

"Možná jsem se naštval a nějaké sprosté slovo vyletělo. Paní učitelku jsem ale jen chytil za rameno, protože jsem ji chtěl odvést do ředitelny, abychom to tam nějak vyřešili," řekl novinám rodič.

Vadilo mu jen, že škola dlouhodobě neřeší šikanu mezi dětmi. Ředitelka školy Zdeňka Šindarová to ale odmítá.

Bují ve škole šikana?

Dívka podle ní popsala šikanu jen tak, že se na ni někteří ze spolužáků "divně dívají". Ve třídě ale padla důtka za to, že si dívku spolužáci vyfotili bez jejího svolení do mobilního telefonu. "Rozhodně to ale nebylo šikanování. Nebylo to nic závažného," ohradila se Šindarová.

Otec žačky se podle ní choval nevhodně.

Pokud se potvrdí, že pravda je na straně školy a zraněné učitelky, policie může otce dívky obvinit z ublížení na zdraví.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy