Online: Stále hustě sněží, bourají kamiony i autobusy

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 11. 2010 22:02
Sledujeme v online reportáži, jak sněžení komplikuje život v České republice

Česká republika - Předpovědi meteorologů se vyplnily a během noci zasypal většinu České republiky mokrý sníh.

Podle prvních zpráv ho do rána napadlo 5 až 10 centimetrů.

Dopoledne už některé regiony hlásí i dvaceticentimetrovou vrstvu, situace se v průběhu odpoledne horší.

Sněžení komplikuje život řadě lidí, na silnicích mají nejvíce starostí řidiči kamionů.

Havarovalo i několik autobusů, hasiči museli ze závějí vyprostit i zapadlé sypače.

Tlaková níže Jenna bude procházet nad republikou celý dnešní den. Varování ČHMÚ před vydatným sněžením platí až do večera.

TIP: Jaká je situace u vás? Napište nám na naši stránku na Facebooku nebo na Twitter, pošlete nám fotografie na e-mail [email protected].

22:02 - Tragická dopravní nehodasi večer vyžádala na Pelhřimovsku život 34letého řidiče osobního auta. Zřejmě předjížděl, dostal smyk a čelně se srazil s nákladním vozem v protisměru. Jeho o šest let starší spolujezdec utrpěl těžké zranění a skončil v nemocnici.

18:07 - Sníh komplikuje dopravu i ve středočeském kraji. Mezi Sobínem a Hostivicemi zapadl autobus. Vyhýbal se protijedoucímu autobusu a zapadl v závěji. Cestující museli zbytek trasy dojít pěšky.

17:30 - Při nehodě autobusu, který skončil na boku ve Smíchovské ulici v Řeporyjích se zranilo pět lidí. Doprava je řízena kyvadlově policejními hlídkami. Osm cestujících museli záchranáři z havarovaného vozu vyprostit rozbitým okýnkem. - Více čtěte zde

17:14 - Čtenáři na naší stránce na Facebooku posílají neúnavně další zprávy. "Dvůr Králové, drobně sněží a napadlo tu od večera asi 3 - 5 cm," informuje nejnověji Jířa Vejnar.

17:10 - Na zasněžených silnicích Vysočiny se dnes stalo přes 50 dopravních nehod. Na řadě míst vázla těžká nákladní auta. Podle informací policie bylo při nehodách do 16:00 lehce zraněno sedm lidí. Záchranáři od rána ošetřili také osm úrazů způsobených pádem na chodníku.

17:08 - Ve Smíchovské ulici v pražských Řeporyjích se podle informací České televize převrátil autobus. Pět lidí je zraněno.

17:04 - "Aktuální počasí dnes v Jihlavě v 17 hodin: zataženo, slabě sněží, -3,6 °C a 10 cm sněhu," napsal do redkace amatérský meteorolog Petr Janoušek.

17:02 - Václavice, spadající pod Hrádek nad Nisou, byly v podstatě celý den neprůjezdné. "Dnes odpoledne už Václavicemi neprojela ani osobní auta, protože v jejich dolní části zůstalo uvězněných 15 kamionů," řekl ČTK předseda osadního výboru Jaroslav Sklenář. "Naplnily se tak naše obavy, že pár centimetrů sněhu způsobí ve Václavicích dopravní kolaps," dodal

16:53 - „Na Chrudimsku sněží od včerejšího večera, na silnicích je uježděný sníh. Vedlejší silnice jsou sjízdné jen s opatrností," upozorňuje čtenářka Vendula Fižová.

16:32 - Po celé délce dálnice D8 varuje policie před rozbředlým sněhem, problémy ale způsobují i kolony kamionů, které mají například problémy s vyjížděním kopce u Petrohradu na Lounsku, kudy vede hlavní silnice z Karlových Varů do Prahy

16:25 - V některých okresech především na Benešovsku a Kutnohorsku si záchranáři stěžovali na neprůjezdné vozovky. Kvůli sněhu nebo dopravní nehodám museli trasy komplikovaně objíždět. V jednom případě se proto lékařská pomoc opozdila o půl hodiny, ovšem pacient tím podle záchranářů nebyl ohrožen na životě.

16:18 - V Plzeňském kraji se dnes staly desítky nehod. Podle Martiny Kohoutové z krajského policejního ředitelství jich bylo v regionu policistům nahlášeno do 15:00 celkem 54. Přitom minulé pondělí, kdy bylo lepší počasí bez sněhu, se za celý den bouralo pouze osmkrát.

16:10 - A další zprávy od čtenářů na Facebooku: "Nesovice (okr.Vyškov) stále padá sníh, cca 10 cm," píše Růžena Dohnalová. A Markéta Marková se přidává z jihu Čech: "České Budějovice: Zde nepřestalo snežit od včerejší asi 21:00 hodiny. Silnice moc protažené nejsou a chodníky vůbec."

Situace v Nesovicích.
Situace v Nesovicích. | Foto: Růžena z Nesovic

15:53 - V Praze odpoledne komplikuje dopravu nehoda tří aut v Horních Počernicích nebo srážka autobusu a osobního vozu ve Lhotě u Dolních Břežan. Dnešní kolize v Praze naštěstí nejsou vážné.

15:47 - Na silnicích na Trutnovsku, Náchodsku a Rychnovsku začal dnes silný vítr vytvářet sněhové jazyky a návěje. Na Náchodsku leží po dnešním sněžení na silnicích nižších tříd ujetá vrstva sněhu silná až pět centimetrů. Hasiči dnes museli na Rychnovsku dvakrát vyprošťovat zapadlý vůz silničářů.

15:22 - V Karlovarském kraji mohlo podle silničářů místy nasněžit už přes 30 centimetrů. Sníh nadále zůstává ležet prakticky na všech silnicích. I po průjezdech pluhů na cestách zůstává ležet sníh, který se posléze mění po chemickém ošetření v břečku.

15:10 - Jen do 14:00 napočítali policisté v Pardubickém kraj jednadvacet nehod. Bude jich ale nejspíš mnohem víc, řadu z nich řidiči nenahlásili, protože škody nejsou tak vysoké. "Nejhorší je situace na Chrudimsku a teď začínají být nehody i na Pardubicku," řekla policejní mluvčí Eva Maturová

15:08 - Stav sněhu v Litoměřicích popisuje na Twitteru uživatel Mik: "V Litoměřicích stále drobně sněží, nasněžilo ale jen 3 - 5 cm," informuje. A přidává odkaz, na kterém se můžete na situaci ve městě podívat na vlastní oči: " Webcam: http://www.litomerice.cz/kamera/".

Sníh v Jihlavě.
Sníh v Jihlavě. | Foto: Petr Janoušek

14:57 - Kvůli nehodě kamionu byla uzavřena silnice I/38 mezi Vílancem a Stonařovem na Jihlavsku. Vyprošťování potrvá asi tři hodiny. Objízdná trasa byla stanovena směrem na Třešť.

14:42 - Sněžení jako by nemělo mít konce. "Ráno v 8 bylo přesně 16 cm, nyní to již určitě bude 20 cm," popsal v e-mailu stav na silnici ze Zákolan do Kladna pan Jiří. "Kolik to bude večer, sám jsem zvědav," dodal. Také na na Facebooku máme jednu zprávu z Kladenska: "Slaný (okres Kladno) - Sněhu už máme 15 - 20 cm a stále sněží," reportuje Michal Janda.

13:37 - Zřejmě na zasněžené trati uklouzl v Karlových Varech - Tuhnicích 81letý senior, kterého poté srazil projíždějící vlak. Ten nestačil zcela dobrzdit. Nešťastník přežil, ale s těžkým poraněním hlavy je v kritickém stavu nemocnici.

14:31 - Nedaleko středočeských Neumětel zapadl sypač. K závažnější nehodě došlo v Mládé Boleslavi, kde osobní auto srazilo na náměstí Republiky chodkyni. Žena naštěstí vyvázla s lehkým zraněním.

14:20 - Při neustálém sněžení musí silničáři odklízet sníh takřka nepřetržitě. Jak na Facebooku píší čtenáři Aktuálně.cz, leckde se jim v boji s bílou záplavou celkem daří: "Louny - Žatec celkem uježděné, silničáři jezdí od včerejšího večera, ale pořád hustě sněží," píše Tomáš Pospíchal.

14:17 - "Protentokrát se meteorologové nezmýlili a jejich předpověď byla naprosto přesná... Sníh, ještě více sněhu a hromady sněhu... Od noci nepřestalo chumelit, a tak to v Jirkově vypadá jak na horách. Napadlo zhruba 25 cm sněhu a teplota se pohybuje kolem -1 C," napsala do redakce Jana Michalová z Jirkova na Chomutovsku.

14:14 - Na silnici zapadané sněhem u Halže na Tachovsku nezvládl jízdu šofér kamionu. Vůz prorazil zábradlí, návěs visí nakloněný nad rybníkem. Policie i hasiči jsou na místě, motoristé musí počítat s komplikovaným průjezdem.

14:02 - Čtenáři na Facebooku: dále posílají informace o tom, jak to kde se sněhem vypadá: "Liberecko - Silnice první třídy protažené, ostatní jen drobně posolené nebo pouze rozježděné," hlásí čertvé zprávy Michal Fear Strach.

13:58 - Další nehodu autobusu hlásí tentokrát policie z Příbramska. U obce Brdy se autobus střetl s osobním autem. Kolize se obešla bez zranění, ovšem provoz je zde omezený. Hasiči čistí vozovku od střepů.

Situace na silnicích v Mostě.
Situace na silnicích v Mostě. | Foto: Lukáš Krtička

13:32 - Sněžení nepřestává, píší nám čtenáři na Facebooku: "Chodov u Karlových Varů - nadílka kolem 15 cm, od večera sněží a sněží a sněží a ještě nepřestalo," informuje Míša Strnadová.

13:31 - Sníh zasáhl i politiky. Dnes se od dvou hodin odpoledne koná výkonná rada ODS. Její členové byli ale dopředu upozorněni, že vzhledem k nepřízni počasí mohou využít formu videokonference. Možnost videopřenosu využijí například členové výkonné rady z jihomoravského kraje.

13:15 - Jihočeští policisté hlásí od rána zhruba tři desítky dopravních nehod. "Docházelo především k lehčím zraněním a poškození automobilů," informovala policejní mluvčí Štěpánka Valentová. Nejvážnější nehoda se podle ní stala o půl sedmé v Miroticích na Písecku. Osobní auto se tam v protisměru srazilo s kamionem. "Řidička utrpěla těžké zranění a byla převezena do nemocnice v Českých Budějovicích."

12:37 - Horké chvíle prožilo padesát dětí ze Základní školy v Rudici. Jejich autobus skončil v Lužánkách u Blanska v příkopě. Všechny vyvázly bez zranění.

12:33 - Ústečtí meteorologové odhadují, že v úterý by na hřebenech Krušných hor mohlo ležet až 40 centimetrů sněhu. Správa silnic má v terénu veškerou dostupnou techniku, kterou ještě posílila i vozidla externích firem.

12:21 - Mezi Sýkořicemi a Zbečnem na Rakovnicku při hromadné nehodě bouralo pět osobních automobilů. Motoristé musí počítat se zdržením až 50 minut.

12:12 - Na Facebooku nám dále píšete zprávy, jak se potýkáte s přívalem sněhu. "Trasa Ústí n/L - Chomutov protáhlá - uježděný sníh + místy led, rychlost cca 60km/h, neustále drobně sněží, teplota 1 - 2°C, na stoupání za Bílinou stojí kamiony co nevyjedou - kolony - zdržení 10 min," napsal Ondra Kasl. "Slaný (okres Kladno) - už cca 15 cm sněhu a stále velmi hustě sněží. Pomalu se mi to zdá nemožné," poznamenal Michal Janda. A do třetice: "Jablonec nad Nisou: drobné sněžení od rána, cca 2 cm nového, hlavní silnice mokré, slabý vítr a asi -2 stupně," píše Martin Palát.

12:05 - Na Rychnovsku hasiči vyprošťovali sypač, který uvíznul u Voděrad. U Uhřinova skončil mimo vozovku autobus, nikdo ale nebyl zraněn.

12:02 - Sněhová kalamita dnes znemožnila plánované slavnostní otevření naučné stezky vedoucí kolem Zelené hory ve Žďáru nad Sázavou. "Pokud sleze sníh, otevřeme stezku oficiálně ještě do Vánoc, jinak s tím počkáme až na jaro," řekl pro ČTK místostarosta Jaromír Brychta.

11:47 - Úsek mezi Jakubčovicemi nad Odrou a Horní Benešov/Staré Heřminovy je po nehodě nákladního auta uzavřený pro těžkou dopravu. Národní dopravním informační centrum omezení odhaduje na nejméně dvě hodiny.

11:34 - V kopcích na Vysočině váznou kamiony, problémy měly například u Kněžic na Třebíčsku a u Kostelce na Jihlavsku. Od rána přibývají dopravní nehody. Tři lidé byli zraněni.

Auta na severu Čech pokryl sníh.
Auta na severu Čech pokryl sníh. | Foto: Lukáš Krtička

10:25 - Trable s pražskými tunely budu pokračovat i během odpoledne. Policie varuje, že Lochkovský a Cholupický tunel budou průběžně uzavírány po celý den. „Žádná objízdná trasa však není," řekla ČTK policejní mluvčí Eva Kropáčová.

11:13 - Jakoby řidičům na Karlovarsku nemohly stačit problémy se sněhem, v obcích Merklín a Jáchymov se tvoří kolony kvůli krávám pobíhajícím po silnici.

11:08 - Na Kladensku ráno nejezdily autobusy, uvízly v kolonách. Na Berounsku zapadl silničářům sypač. Hasiči rovněž pomáhali pekařům, kteří zajeli do příkopu v Olovnici na Mělnicku. Stromy spadly na trať u Roztok na Rakovnicku.

11:03 - Řidiči hlásí, že Cholupický tunel v Praze už je průjezdný.

11:00 - V Karlovarském kraji napadlo už více než 20 centimetrů sněhu. Ležet zůstává prakticky na všech silnicích a podle silničářů výrazně komplikuje dopravu. „Nasadili jsme všechnu techniku," potvrzuje vedoucí zimní údržby krajských silničářů Josef Bulka.

10:52 - Rozbředlý sníh zatím nejvíce trápí řidiče kamionů. V karvinské části Louka nezvládl jízdu šofér kamionu naloženého trubkami. Vůz skončil převrácený ve srázu. Kamiony měly problémy i na Bruntálsku či na dálnici D5, kde kvůli vyprošťování jednoho z nich byla uzavřena doprava ve směru na Rozvadov, a to v úseku mezi Sulkovem a Nýřany.

Smržovka na Jablonecku dnes dopoledne.
Smržovka na Jablonecku dnes dopoledne. | Foto: Ivan Šípek

10:40 - "Starý Jičn - cca 15 cm a sněží," informuje na Facebooku Vladimír Soldan. "Česká Lípa cca 2 cm, poletuje suchý snížek, v autě to klouzalo," hlásí Ivana Ikavcová. "Zlín - sněží, ale vše taje. Silnice jsou mokré," píše Michaela Benešová Juráňová. Ne všem záplava sněhu vadí: "Ostrava - sněží už od nedělního večera, na silnicích rozježděný sníh (a nejen na silnících) a stále vydatně sněží!!! Děcka mají radost," píše Iveta Zimmermannová.

10:29 - Horská služba v Krkonoších dnes kvůli silnému sněžení, nárazovému větru a mlze nedoporučuje hřebenové túry. Viditelnost je zde pouze do 50 metrů.

10:22 - Uzavření Lochkovského tunelu trvalo přes půl hodiny. Nyní už je průjezdný. Podle policejní mluvčí Jany Rösslerové je ale od 9:40 zastaven provoz v Cholupickém tunelu. Vozovku podle ní pokrývá náledí. Kvůli němu od rána uvízlo na novém okruhu až osm kamionů, které se ve stoupání nemohly rozjet. Následně se tvořily až několikakilometrové kolony.

10:01 - „Na hradeckých silnicích je prozatím poměrně klid. Sníh sice proletuje, ale není to nic dramatického. Přes noc  nenapadl ani centimetr. Sněžit začalo až po deváté hodině ráno. Obloha však vypadá, že vydatnější chumelenice teprve přijde," informuje z Hradce Králové čtenářka Silvie Špryňarová.

9:45 - Čerstvý sníh zkomplikoval dopravu v některých místech na Vsetínsku. První autobusový spoj se nedostal do části obce Loučka Lázy a dojel pouze do Podolí. V městské hromadné dopravě hlásí problémy z Valašského Meziříčí.

Odklízení sněhu v pražských ulicích.
Odklízení sněhu v pražských ulicích. | Foto: Simona Holecová

9:40 - Záplava zpráv na Facebooku pokračuje: "Hodonín - stále sněží," píše lakonicky Jitka Horňáková. "Úvaly (Praha-východ) hlásí 10 cm nového sněhu, celková výška dosáhla 11 cm a stále sněží," napsal uživatel Počasí v Úvalech. A do třetice: "Trasa Ústí - Děčín podél Labe průjezdná, ale více jak 60 km/h jsem nejela, ani ti přede mnou... Bezpečnost především," informuje Soňa Holingerová Hendrychová.

9:27 - "Na Rychnovsku vydatně sněží, k tomu fouká i silný vítr. Některé okrajové silnice jsou zledovatělé," píše z Opočna čtenář Jan Ježdík.

Sníh na Rychnovsku
Sníh na Rychnovsku | Foto: Jan Ježdík

9:23 - Zprávy nám posíláte také na Twitteru, děkujeme! Ivan Šípek: "Jablonecko: Teď už se sype sice drobně, ale zato vytrvale. Večer to bude určitě znát." Jan Fryš: "Chrudim, husté sněžení, silnice zatím v rámci možností ok." A David Harant: "Praha Černý most cca 10 - 15 cm, Praha Dejvice také 10 -15 cm a stále sněží."

9:16 - Martin Palát nám na Facebooku píše: "Jablonec nad Nisou: narozdíl od loňské kalamity je tady troška vlhkého sněhu, ale začíná namrzat." Ze středních Čech se ozval Pavel Filip: "Votice 15 cm sněhu a pořád hustě sněží!"

Do pražských ulic vyrazilo 130 sypačů. Ale chodníky se nejvíc odklízejí ručně.
Do pražských ulic vyrazilo 130 sypačů. Ale chodníky se nejvíc odklízejí ručně. | Foto: Michal Štůsek

9:12 - V Praze ráno sníh zkomplikoval provoz na Pražském okruhu ve směru na dálnici D5. Kvůli nesjízdné vozovce se před Lochkovským mostem vytvořila kolona kamionů a dalších vozidel. Průjezdný byl levý jízdní pruh, informovala pražská policie. Na odklízení sněhu v pražských ulicích se od nedělního večera podílí téměř 130 sypačů, řekla mluvčí Technické správy komunikací Praha Eliška Chlumská.

9:06 - Provoz na dálnici D5 ve směru na Rozvadov zkomplikovala a dočasně uzavřela ranní nehoda. Na 116. kilometru havaroval kolem 08:30 nákladní vůz, vyprošťovací práce odhadli silničáři na hodinu. Řidičům doporučili sjet z dálnice na exitu 107 Stříbro ve směru na Kladruby a najet na exit 119 Benešovice.

9:00 - Děkujeme za vaše zprávy na naší stránce na Facebooku, tady jsou další: "Slaný (okres Kladno) - cca 10 cm, stále hustě sněží a nevypadá, že by mělo v nejbližších hodinách přestat," píše Michal Janda. "Sever Moravy, Jesenicko: 15-20cm a stále sněží," informuje Jakub Salva.

8:56 - Pražská MHD jezdí podle Dopravního podniku bez větších problémů. Sníh komplikuje dopravu především na okraji Prahy. "Kvůli nehodě kamionu nejezdí autobusy na lince v Chřášťanech. Sněhová pokrývka zpomalila provoz také v ulici Geologická, K Poště, Strážovská, na Zadní Kopanině a Spiritka ," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Dopravního podniku Praha Ilona Vysoudilová.

8:51 - Sněžení bude ustávat od 15 hodiny na jihu a jihovýchodě území, ve večerních hodinách ve střední části republiky a na severu území v první polovině noci na úterý, sdělila Aktuálně.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Do té doby ještě v nížších polohách může napadnout od 3 do 10 cm sněhu, na horách až 25 cm sněhu. Od vyšších poloh bude dnes foukat čerstvý severní až severozápadní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, s nárazy kolem 15 m/s. Budou se tak tvořit sněhové jazyky a závěje.

V Praze sněžilo celou noc a ráno dál sněží. Foto z Holešovic
V Praze sněžilo celou noc a ráno dál sněží. Foto z Holešovic | Foto: Michal Štůsek

8:45 - "Praha Chodov 10 cm a před hoďkou stále padalo, Karlovo náměstí kolem 2 cm a padalo, Jinonice 10 cm a padá," popisuje na Twitteru situaci v hlavním městě Jakub Zeman.

8:43 - Situaci na Liberecku komplikují sněhové přeháňky, informuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. V kraji se ráno stalo několik nehod, sníh dělá problémy zejména kamionům. Za Svorem na Českolipsku vyjel mimo silnici kamion s vlekem, nehoda se obešla bez zranění. Většina silnic v Libereckém kraji je ale sjízdná se zvýšenou opatrností, hlásí silničáři.

8:35 - Částečně uzavřen je hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku. "Zapadávaly tam kamiony, tak jsme to raději pro nákladní dopravu uzavřeli, osobní auta tam ale zatím bez problémů projíždějí," řekla ČTK náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská.  V Ústeckém kraji napadlo do rána asi 15 cm sněhu a sněžit má celý den. V úterý by na hřebenech mohlo ležet až 40 centimetrů sněhu, odhaduje ústecká pobočka Českého hydrometeorologického ústavu.

8:30 - "Liberecko snih nic moc zatim poletuje a sype se jen pozvolna, kalamita zatim zadna. Uvidime behem dne a hlavne vecer vysledek," reportuje na Twitteru Ivan Šípek.

8:20 - David Matějček nad ránem absolvoval cestu z Plzně do Prahy: "D5 - Rallye Plzeň - Praha. Ale silničáří stihli dokonce oba pruhy, pod tím je ale ledovka. Kolem Berouna je to lepší," popisuje cestu na naší stránce Facebooku.

8:17 - Ve Středočeském kraji potkají řidiči zbytky rozbředlého sněhu na většině silnic včetně hlavních tahů. Například na Kokořínsku je na silnicích vrstva nového sněhu krytá inertním posypem, na Rakovnicku a Benešovsku na silnicích leží zbytky sněhu po pluhování, hlásí slničáři.

8:12 - "Horní Slavkov okr. Sokolov - přes noc napadlo asi 5 cm, ale momentálně hustě sněží a nevypadá to, že přestane," hlásí na naší stránce Facebooku Luboš Pejsar. "Sněží. Praha tak 5-10 cm," dodává uživatelka Cindy Sidi.

8:07 - České dráhy přerušily provoz na regionální středočeské trati mezi Nižborem a Zbečnem. Osobní vlak tam najel do spadlého stromu na trati.

8:04 - "Liberec: začalo sněžit až kolem 7:30," napsal na naší stránce na Facebooku Jakub Gráf.

7:50Na Plzeňsku napadlo od nedělní noci deset až 15 centimetrů. Na Domažlicku komplikují jízdu také kamiony, které uvízly v kopcích na letních pneumatikách. "V kopcích to místy postává, jeden kamion si už objednal odtahovku, u Koutu zase skončilo v příkopu osobní auto," uvedl dispečer tmních silničářů. U Chrástu na Plzeňsku sjel do příkopu autobus a zasekly se mu dveře.

7:47 - V Moravskoslezském kraji napadlo místy až 15 cm sněhu. Například na Frýdecko-Místecku v noci přibylo osm až deset centimetrů sněhu, v horských oblastech i více. Obdobné je to například i na Bruntálsku, kde napadlo do 15 centimetrů.

7:45 - Jen se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice v Jihomoravském kraji, kde místy napadly až tři centimetry sněhu. Ve vyšších polohách na Blanensku se tvoří vlivem větru sněhové jazyky, informovali ČTK pracovníci jihomoravské správy a údržby silnic. Nejzávažnějším problémem byla nad ránem zablokovaná silnice v Ořechově na Brněnsku, kde zapadl ve sněhu kamion. Zablokoval silniční tah na nedaleké Nebovidy.

7:38 - "Olomouc - taky pár cm mokrého sněhu, na silnicích se nedrží," hlásí na naší stránce na Facebooku Petra Havlíčková.

7:30 - Na silnicích v Orlických horách dnes tvoří silný vítr sněhové jazyky. Rozbředlý sníh ležel dnes ráno na silnicích nižších tříd na Rychnovsku a Náchodsku. V Krkonoších leží na silnicích ujetá sněhová vrstva do tří centimetrů, informovali dnes ráno silničáři v hradeckém kraji.

7:29 - Na Vysočině napadlo v noci na dnešek až deset centimetrů nového sněhu a na některých místech dál sněží. Podle informací krajských silničářů jsou všechny komunikace s opatrností sjízdné. "Nemám hlášen zásadní problém," řekl ČTK dispečer krajské správy a údržby silnic.

7:26 - Sníh komplikuje dopravu v Karlovarském kraji. Hlavě na cestách ve vyšších horských polohách na hřebenech Krušných hor a také v oblasti Slavkovského lesa a Tepelska zůstává sníh na silnicích a silničáři ho nestíhají odklízet, protože pořád padá nový.

7:24 - Jižní Čechy hlásí za posledních 24 hodin 2 až 11 centimetrů nového sněhu. Na Churáňově je přes 20 centimetrů sněhu. Teplota kolem minus čtyř stupňů. Přízemní mráz byl ale minus 16 stupňů. Policie hlásila po ránu před dopravní špičkou jednu nehodu, a to na Táborsku, kde u obce Želeč skončilo osobní auto v příkopu.

7:20 - Na Zlínsku během noci napadlo 5 až 15 centimetrů, hlásí silničáři. Nejvíce je ho na Valašsku. Silnice v nížinách jsou ošetřeny chemicky, na horách posypem.

7:10 - "Benešov nad Ploučnicí (200 m.n.m, okr. Děčín) - přes noc napadly cca 2 cm mokrého sněhu," píše na facebookové stránce Aktuálně.cz Radek Lekner. A další zpráva: "Břeclavsko... pouze břečka na silnicích. A nejen na silnicích," dodává Lukáš Mráz. A jaká je situace u vás?

6:55 - V Praze je kvůli sněžení omezena železniční doprava mezi Radotínem a Smíchovem.

6:45 - V Praze napadlo přes noc cca šest až sedm centimetrů nového sněhu. Silničáři prohrnuli hlavní tahy a nad ránem se dalo projet bez větších problémů. Hlavní dopravní špička ale Prahu teprve čeká.

6:40 - Na dálnicích a rychlostních silnicích leží zbytky sněhu po pluhování, všechny by měly být podle silničářů průjezdné.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Policie navštívila muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

"Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně," řekl předseda krajské policie Tomáš Kužel. Uvedl, že policisté nepochybili.

"Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali," řekl. Dodal, že jej ale mrzí následné zlostné reakce proti jeho osobě.

Jde o Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě. "Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková.

Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno. Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. Muži se v úterý veřejně omluvili policejní ředitel Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Další zprávy