Nominace na Novinářskou cenu 2017 získali i novináři z Aktuálně.cz, Hospodářských novin a Respektu

Domácí Domácí
27. 4. 2018 10:31
Odborná porota vybrala v každé z devíti kategorií tři nejlepší příspěvky, které podle ní měly za poslední rok největší společenský dopad nebo zásadně přispěly k posílení práv občanů.
Newsroom Economia.
Newsroom Economia. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Novináři z mediálního domu Economia získali osm nominací na prestižní Novinářskou cenu za rok 2017. Jednotlivé kategorie v pátek zveřejnila na svém webu nadace Open Society Fund Praha. Odborná porota vybrala v každé z devíti kategorií tři nejlepší příspěvky, které podle ní měly za poslední rok největší společenský dopad nebo zásadně přispěly k posílení práv občanů.

Aktuálně.cz bodovalo především v kategorii Nejlepší komentář, kde Martin Fendrych společně s Janem Lipoldem ovládli hned dvě ze tří nominací. V kategorii Nejlepší reportáž soutěží série Tomáše Forró k dění na Ukrajině a v oblasti on-line žurnalistiky komplexní grafika věnující se fenoménu fake news Nikity Poljakova, Lukáše Prchala a Jakuba Zelenky s názvem Dezinformace: co pro vás znamenají lži?

Za Hospodářské noviny se do finálové trojice v oblasti Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek probojovali Martin Ťopek a Markéta Řeháková se články věnujícími se zajišťovacím příkazům. Ve stejné kategorii získala nominaci také série Ondřeje Kundry z Respektu o poradci prezidenta Martinu Nejedlém.

O titul nejlepší rozhovor bojuje za Respekt Kateřina Šafaříková s interview s Češkou působící v Organizaci pro zákaz chemických zbraní. I tentokrát získala nominaci také DVTV v kategorii audiovizuální žurnalistiky za rozhovor Martina Veselovského se Zdeňkem Ondráčkem.

V hlasování o československou cenu veřejnosti mohou rozhodnout o vítězi čtenáři až do 30. dubna na webu soutěže.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční ve středu 3. května 2018 v pražském Divadle Archa u příležitosti Mezinárodního dne svobody tisku za účasti zástupců médií, porotců a dalších osobností.

Nominovaný rozhovor Martina Veselovského se Zdeňkem Ondráčkem z KSČM:

Sledujte rozhovor se Zdeňkem Ondráčkem z KSČM. | Video:
 

Právě se děje

Další zprávy