Nominace na Novinářskou cenu 2017 získali i novináři z Aktuálně.cz, Hospodářských novin a Respektu

Domácí Domácí
27. 4. 2018 10:31
Odborná porota vybrala v každé z devíti kategorií tři nejlepší příspěvky, které podle ní měly za poslední rok největší společenský dopad nebo zásadně přispěly k posílení práv občanů.
Newsroom Economia.
Newsroom Economia. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Novináři z mediálního domu Economia získali osm nominací na prestižní Novinářskou cenu za rok 2017. Jednotlivé kategorie v pátek zveřejnila na svém webu nadace Open Society Fund Praha. Odborná porota vybrala v každé z devíti kategorií tři nejlepší příspěvky, které podle ní měly za poslední rok největší společenský dopad nebo zásadně přispěly k posílení práv občanů.

Aktuálně.cz bodovalo především v kategorii Nejlepší komentář, kde Martin Fendrych společně s Janem Lipoldem ovládli hned dvě ze tří nominací. V kategorii Nejlepší reportáž soutěží série Tomáše Forró k dění na Ukrajině a v oblasti on-line žurnalistiky komplexní grafika věnující se fenoménu fake news Nikity Poljakova, Lukáše Prchala a Jakuba Zelenky s názvem Dezinformace: co pro vás znamenají lži?

Za Hospodářské noviny se do finálové trojice v oblasti Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek probojovali Martin Ťopek a Markéta Řeháková se články věnujícími se zajišťovacím příkazům. Ve stejné kategorii získala nominaci také série Ondřeje Kundry z Respektu o poradci prezidenta Martinu Nejedlém.

O titul nejlepší rozhovor bojuje za Respekt Kateřina Šafaříková s interview s Češkou působící v Organizaci pro zákaz chemických zbraní. I tentokrát získala nominaci také DVTV v kategorii audiovizuální žurnalistiky za rozhovor Martina Veselovského se Zdeňkem Ondráčkem.

V hlasování o československou cenu veřejnosti mohou rozhodnout o vítězi čtenáři až do 30. dubna na webu soutěže.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční ve středu 3. května 2018 v pražském Divadle Archa u příležitosti Mezinárodního dne svobody tisku za účasti zástupců médií, porotců a dalších osobností.

Nominovaný rozhovor Martina Veselovského se Zdeňkem Ondráčkem z KSČM:

Sledujte rozhovor se Zdeňkem Ondráčkem z KSČM. | Video:
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Čínská centrální banka považuje veškeré kryptoměnové transakce za nezákonné

Čínská centrální banka označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné. Uvedla rovněž, že tyto transakce musí být zakázané. Informovala o tom v pátek agentura Bloomberg. Zpráva vedla k oslabení nejznámější kryptoměny bitcoin. Centrální banka považuje za nezákonné rovněž poskytování služeb zahraničních kryptoměnových burz v Číně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy