Nové Události moc nelákaly, sledovanost byla průměrná

Domácí Domácí
2. 4. 2012 11:57
ČT předstihla Primu jen v součtu obou programů, na kterých se Události vysílají
Nové Události ČT.
Nové Události ČT. | Foto: ČTK

Praha - Nová podoba hlavní zpravodajské relace České televize příliš nových diváků oproti jiným týdnům napoprvé nezískala. Sledovanost Událostí se pohybovala v obvyklých číslech nedělních večerů.

Události v nové podobě měly v neděli na ČT1 sledovanost 10,3 procenta u diváků nad 15 let, v řeči absolutních čísel se na ně dívalo 902 tisíc diváků, ke kterým se přidalo ještě 26 tisíc lidí mladších 15 let.

Zprávy televize Prima dosáhly sledovanosti 10,4 % (ve skupině 15+ tak předstihly Události o pouhých 11 tisíc diváků). Svoji standardní sledovanost měly Televizní noviny na Nově: 22,8 procenta, tedy přes 2 miliony diváků.

ČT předstihla Primu jen v součtu obou programů, na kterých se Události vysílají, tedy ČT1 a ČT24: v něm dosáhla sledovanosti milion a 56 tisíc diváků.

Novácké Televizní noviny zaujaly zhruba polovinu diváků, kteří měli v tu chvíli zapnuté obrazovky (49,39 %), Prima se Zprávami měla čtvrtinový podíl na publiku (25,7 %) a Události ČT méně než čtvrtinu (23,85 %).

Rozjezd nové podoby Událostí připadl na neděli, tedy na zpravodajsky méně zajímavý den. Data za březnové neděle se pohybovala v rozmezí od 11 procent (4. března) do 8,3 % (25. března).

Právě změnu hlavní zpravodajské relace a zvýšení její sledovanosti si vytkl za cíl generální ředitel ČT Petr Dvořák, když nastupoval do funkce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy