Nové Události ČT posílí zpravodaj z Chomutova

Pavel Baroch
27. 3. 2012 17:55
Česká televize už shání reportéra a kameramana do nového regionálního studia
Foto: Pavel Baroch

Praha - Česká televize hodlá otevřít novou zpravodajskou redakci v Chomutově.

Informaci Aktuálně.cz potvrdil ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal, podle něhož by dvoučlenný štáb - zpravodaj a kameraman - měl začít fungovat v řádu několika měsíců. Televize se rozhodla otevřít své nové studio, protože jde o zpravodajsky významný region.

Dosud zpravodajství z celého kraje zajišťovala ústecká redakce. Teď shání vhodné lidi do Chomutova, podle informací Aktuálně.cz už nějaké tipy má. Nové pracoviště finančně pokryje současný zpravodajský rozpočet ČT.

Rozšíření zpravodajské sítě zapadá do konceptu veřejnoprávní televize, která chce ve vysílání inovovaných Událostí, jež odstartují v neděli 1. dubna, dát více prostoru regionálním zprávám.

Dynamičtější zprávy

Kromě Událostí bude nový chomutovský zpravodaj samozřejmě "zásobovat" i zpravodajský kanál ČT24 včetně speciálních regionálních relací.

Podívejte se na novou podobu Událostí:

Nové vedení ČT v čele s Petrem Dvořákem ovšem chce od dubna výrazně oddělit hlavní zpravodajskou relaci Události od kontinuálního vysílání na "čtyřiadvacítce".

Události se začnou vysílat z nového studia, změní se grafika, obmění moderátoři a především obsah, který by měl být oproti běžnému zpravodajství exkluzivnější, měly by mu dominovat vlastní témata z domova i ze světa. Obměněný moderátorský tým by se měl víc podílet na přípravě Událostí.

Foto: Petr Vyoral

"Relace by obecně měla být dynamičtější," řekl ředitel zpravodajství Šámal.

Velká rošáda v zahraničí

ČT chystá i zásadní změny v obsazení svých zahraničních zpravodajů. Třeba Miroslav Karas, který 14 let působil ve Varšavě, se má přestěhovat do Moskvy. Vymění se i zpravodajové v Bruselu, Německu, Spojených státech a na Slovensku.

ČT zároveň reálně uvažuje o zřízení nových zpravodajských postů v cizině, ve hře je především Blízký východ.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy