Jihoafrický státní zástupce Steven Rubin oznámil, že člověk z produkčního týmu Netflixu se s odsouzeným Radovanem Krejčířem setkal přímo v oddělení s nejvyšším stupněm zabezpečení v pretorijské ústřední věznici. Dostal se tam přitom pod falešnou záminkou soukromé návštěvy. Jeho právnička Nastasja Otrebskiová podle státního zástupce vzala do věznice produkční smlouvu, kterou vložila do dokumentů obsahujících změny v Krejčířově léčbě. Krejčíř smlouvu podle Rubina podepsal.
Tyto informace portálu News 365 ukazují, že americká streamovací služba Netflix má skutečně v úmyslu natočit o Krejčířovi dokument. Informace vyšly najevo poté, co je sdělila právnička Otrebskiová jako svědkyně u soudu ve městě Kempton Park. Ten se zabývá obviněním, že se Krejčíř v roce 2016 pokusil o útěk z vězení.
Otrebskiová se hájila, že nemusela zaměstnancům vězení o smlouvě s Netflixem říkat, protože si přečetli všechny dokumenty, které přinesla. Dodala, že Krejčíř chce s produkcí Netflixu spolupracovat, ale věznice další návštěvy jeho zástupců zakázala.
Krejčíř je ve vězení v cizině od roku 2013
Krejčíř, kterého české úřady začaly na přelomu tisíciletí stíhat kvůli hospodářské trestné činnosti, v roce 2005 uprchl z České republiky před policejním vyšetřováním. V Jihoafrické republice žije od roku 2007, za mřížemi je tam od listopadu 2013. Kromě trestu za únos a pokus o vraždu tam čelí rovněž obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem zavraždit policistu a právního konzultanta.
Pražský vrchní soud v roce 2018 Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje o jeho vydání od roku 2007.
O Krejčířovi natočil filmy Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan, oba z roku 2015, český režisér Jan Pachl. Jsou inspirovány knihami novináře Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř - Gangster a Padrino Krejčíř - Afričan. Kontroverzního podnikatele v nich ztvárnil Hynek Čermák. Kmenta se podílel na scénářích.